Dodano: 22 czerwca 2012 r.

 

Z KRONIKI POLICYJNEJ

TRAGEDIA NAD ZALEWEM

Wczoraj w godzinach popołudniowych w zalewie janowskim utonął 18-letni mieszkaniec gminy Potok Wielki. Poszukiwania trwały ponad godzinę od chwili kiedy mężczyzna wpadł do wody. Policjanci ustalają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Wczoraj przed godziną 17:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim został powiadomiony, że nad zalewem janowskim utonął mężczyzna. 18-latek wraz z grupką kolegów przyszedł nad zalew w Janowie Lubelskim. Młodzież weszła do wody aby przejść na wyspę znajdującą się w pobliżu. Gdy przechodzili w miejscu gdzie woda jest głębsza nagle 18-latek zanurzył się i zaczął tonąć. Będący z nim koledzy próbowali go ratować, jednak on zniknął pod wodą. Do poszukiwań dołączyły osoby pracujące przy ośrodku. Po około godzinie poszukiwań funkcjonariusze WOPR-u oraz straży pożarnej wyłowili ciało 18-latka. Pomimo podjętej reanimacji nie udało się go uratować. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Policjanci ustalają okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Obecnie nad zalewem obowiązuje zakaz kąpieli.

Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas kąpieli. Przypominamy, że:

- kąpać można się tylko w miejscach do tego wyznaczonych,

- nie należy wchodzić do wody po spożyciu alkoholu,

- nie należy skakać do wody o niezbadanym dnie,

- nie wolno jest pozostawiać dzieci nad wodą bez opieki, nie powinny wchodzić do wody same,

- korzystając ze sprzętu wodnego upewnijmy się, że jest on sprawny, a przebywające w nim osoby są właściwie zabezpieczone,

- nie należy biegać po mokrych pomostach, ponieważ łatwo jest się poślizgnąć i nagle wpaść do wody.

Info: KPP w Janowie Lubelskim


 

WPADŁ DO STUDNI

Policjanci z Posterunku w Godziszowie ustalają okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Nowa Osada. 42-letni mężczyzna wpadł do studni. Z urazem głowy i kręgosłupa został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 16.00. Dyżurny janowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Nowa Osada doszło do wypadku. Na miejscu policjanci ustalili, że 42–letni mieszkaniec gminy Godziszów wpadł do studni. Mężczyzna chciał naprawić pompę wody, która znajdowała się w studni. 42-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Lublinie. Policjanci ustalają okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku.

Info: KPP w Janowie Lubelskim


 

WYPADEK Z UDZIAŁEM MOTOCYKLISTY

Wczoraj w miejscowości Konstantów doszło do wypadku drogowego. Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący oplem zderzył się z motocyklistą. Jedna osoba z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kierujący byli trzeźwi.

Do wypadku doszło wczoraj przed godz. 20.00 w miejscowości Konstantów. Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący oplem 20-letni mieszkaniec gminy Janów Lubelski nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z motocyklistą. Kierujący motocyklem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Janowie Lubelskim. Kierujący oplem nie odniósł żadnych obrażeń. Jak ustalili policjanci obaj kierujący byli trzeźwi.

Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Info: KPP w Janowie Lubelskim

 

 


Dodano: 22 czerwca 2012 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2012 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl