Powrót do strony głównej

Poprzedni miesiąc MARZEC 2012

MAJ 2012

Najnowsze wpisy u góry


Aktualizacja: 7 maja 2012 r.

„JARZĘBINA" STWORZYŁA HIT

Irena Krawiec i jej „Jarzębina", popularny zespół śpiewaczy z Kocudzy (powiat janowski), od samego startu internetowego plebiscytu na „Przebój Reprezentacji Polski na Euro 2012" biją na głowę wszystkich konkurentów. I to jakich!

W opinii większości głosujących internautów rytmiczna, wpadająca w ucho od pierwszego słyszenia piosenka „Koko Euro Spoko" kocudzkiego zespołu odsadziła o kilka długości m.in. „Dalej Orły" Maryli Rodowicz czy „Hej, Biało-Czerwoni" Haliny Frąckowiak.

W ostatecznej rozgrywce o miano oficjalnego przeboju reprezentacji Polski na EURO 2012 znalazło się 25 utworów, wyłonionych spośród 100, jakie zostały zgłoszone w konkursie, organizowanym przez Radio ZET. Skład finałowej „25" ustaliła komisja pod przewodnictwem Beaty Kozidrak z „Bajmu". Poprzez plebiscyt internetowy słuchacze wyłonią 10 laureatów. Utwór, który otrzyma największą liczbę głosów, zostanie uhonorowany tytułem „oficjalna piosenka reprezentacji Polski". Cała dziesiątka weźmie zaś udział w finale emitowanym w TVP1 2 maja, a trzem najwyżej ocenionym utworom organizatorzy zapewniają emisję ich piosenek przed każdym meczem reprezentacji Polski podczas EURO 2012.

Jak widać zespół z naszego regionu ma spore szanse.

(r)

Tygodnik Nadwiślański, 26 kwietnia 2012 r.


Dodano: 7 maja 2012 r.

do góry


 

PRESTIŻOWE WYRÓŻNIENIA

18 kwietnia w Teatrze Muzycznym w Lublinie odbyła się podkarpacko-lubelska gala dziennika „Puls Biznesu", podczas której ogłoszono wyniki rankingów„Filary Polskiej Gospodarki" za rok 2011.

W kategorii najważniejszych dla polskiej gospodarki firm na drugim miejscu na Podkarpaciu znalazła się HSW SA, doceniona za „wzorowo i przykładnie przeprowadzony proces inwestycji chińskiej spółki LuiGong w polski przemysł", a także za zaangażowanie w procesy wdrażania nowoczesnych technologii oraz rozwój, którego spektakularnym dowodem jest zakup fabryki „Jelcza".

To nie jedyny wyraz uznania dla naszego regionu w plebiscycie, w którym oceny przyznają, w oparciu o wskaźniki biznesowe i niebiznesowe, niezależni eksperci. Za „wkład w działania wspierające rozwój lokalnej przedsiębiorczości" wyróżniony został także samorząd miejski Stalowej Woli. To jeszcze nie ostatnia satysfakcjonująca informacja. Otóż dzień wcześniej, także w Teatrze Muzycznym w Lublinie, Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lubelskiego został ogłoszony drugim w województwie „Samorządowym Menedżerem Regionu Roku 2011". Wyżej od niego został oceniony tylko prezydent Puław, Janusz Grobel, a ciut niżej prezydent Lublina, Krzysztof Żuk. Tytuł ten przyznawany jest laureatom rankingu, prowadzonego przez „PB" oraz agencję badawczą TNS Pentor. Patronem tej inicjatywy są Ministerstwa Gospodarki i Rozwoju Regionalnego.

(r)

Tygodnik Nadwiślański, 26 kwietnia 2012 r.

 


Dodano: 7 maja 2012 r.

do góry


 

W JANOWIE PAMIĘTALI O KATYNIU I SMOLEŃSKU

11 kwietnia na terenie uroczyska Kruczek w Lasach Janowskich zorganizowano uroczystości patriotyczne poświęcone 72. rocznicy mordu katyńskiego oraz 2. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Intencją organizatorów było oddanie hołdu ofiarom obydwu narodowych tragedii. Po uroczystej Mszy świętej odprawionej przy kapliczce św. Antoniego kilkudziesięciu wolontariuszy, wywodzących się z grona uczniów janowskiego Zespołu Szkół Zawodowych wraz z członkami Grupy Rekonstrukcyjno-Historycznej „Gregor" z Puław przedstawiło inscenizację kostiumową według pomysłu Michała Komackiego.

Trwałą pamiątką po uroczystościach mają stać się posadzone po ich zakończeniu dęby, które nazwano „Katyń" i „Smoleńsk".

W uroczystościach, zorganizowanych wspólnie przez janowskie starostwo powiatowe oraz ZSZ w Janowie Lubelskim, wzięli udział samorządowcy z powiatu janowskiego, młodzież szkolna oraz liczna grupa mieszkańców nie tylko miasta, ale całego regionu janowskiego.

(r)

Tygodnik Nadwiślański, 19 kwietnia 2012 r.

 


Dodano: 23 kwietnia 2012 r.

do góry


 

ZATAŃCZĄ NA RYNKU NA CZEŚĆ CHRYSTUSA

Osiemdziesiąt osób ćwiczy od miesiąca w domu parafialnym albo hali sportowej. W Wielką Niedzielę rano wystąpią na Starym Rynku w Janowie Lubelskiem. Tańcząc, będą wielbić Boga.

- Zatańczymy do układu, który został już zaprezentowany w Nowym Jorku - zapowiada Jan Jeremi Bielecki, jeden z członków Ruchu Światło - Życie, działającego w parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim.

Podobne tańce odbywały się już w innych miastach np. we Wrocławiu. Początkowo duża grupa osób wykonujących te same ruchy i figury może przypominać gimnastyków. Po chwili, gdy łączą się w pary, widać że to wspólny taniec.

-Taniec na cześć Chrystusa Zmartwychwstałego - tłumaczy ks. kan. dr Jacek Staszak, proboszcz parafii p.w. Jana Chrzciciela i kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim.

To pierwsze tego typu wydarzenie nie tylko w powiecie janowskim, ale też w całym województwie lubelskim. Z pomysłem zorganizowania tańca uwielbienia wyszła młodzież z Janowskiej parafii.

- Najpierw nie wiedziałem, na czym to wszystko polega - przyznaje ks. Michał. Majecki, wikariusz z Janowskiej parafii p.w. Jana Chrzciciela. - Później zobaczyłem, jak wygląda ten taniec w Internecie. Poza tym trochę się znamy i mamy do siebie zaufanie, więc po zaakceptowaniu pomysłu przez naszego proboszcza zgodziłem się. Zaczęły się próby.

To było przed miesiącem. Wczoraj tancerze spotkali się na ostatniej próbie.

- Zebraliśmy w sumie ok. 80 mieszkańców Janowa Lubelskiego - od przedszkolaków po maturzystów i studentów - mówi Katarzyna Kędra, kolejna z osób zaangażowanych w przygotowania. - Najpierw ćwiczyliśmy w mniejszych grupach. Próby odbywały się w domu parafialnym i hali sportowej przy szkole podstawowej.

Biorący udział w próbach dość szybko nauczyli się kroków. - Dzieci mają w sobie bardzo dużo energii i szybko łapią kroki. Słuchają też rad, których im udzielaliśmy - przyznaje Paulina Czarny, która ćwiczyła przygotowywany taniec z mieszkańcami Janowa Lubelskiego.

Młodych łatwiej było przekonać do tej propozycji. - Dorośli na początku się obawiali, że będą mieć problem z zapamiętaniem poszczególnych kroków, że układ jest zbyt skomplikowany. Dlatego podchodzili do tego wszystkiego z dystansem - dodaje ks. Majecki. -Ale teraz już zapewniają, że zatańczą z nami w przyszłym roku. Bo na pewno to powtórzymy.

Taniec uwielbienia w Janowie Lubelskim rozpocznie się po mszy rezurekcyjnej. - Na Starym Rynku zaczniemy tańczyć ok. godz. 7.40 - zaprasza wikary.

- Później będą życzenia i wspólne dzielenie się jajkiem - dodaje proboszcz parafii.

I choć młodzi ludzie zatańczą dopiero za kilka dni, to już mają powody do zadowolenia. - To jest nasz sukces. Uczymy naszych rodziców i dziadków 'innego przeżywania świąt wielkanocnych - radosnego i muzykalnego - mówi Paulina Czarny. - Bo przecież Wielkanoc to radosne święta.

Agnieszka Antoń-Mucha

Dziennik Wschodni, 5 kwietnia 2012 r.


Dodano: 16 kwietnia 2012 r.

do góry


 

Poprzedni miesiąc MARZEC 2012

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Kalendarz imprez kulturalnych i sportowych

Kalendarz wystaw i imprez na 2007r.

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2012 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl