Powrót do strony głównej

Poprzedni miesiąc CZERWIEC 2011

SIERPIEŃ 2011

Najnowsze wpisy u góry


Aktualizacja: 20 lipca 2011 r.

POLSKIE FILMY W JANOWIE

Dziś rozpoczyna się 7 Festiwal Artystów Filmu i Telewizji FART w Janowie Lubelskim. Hasło tegorocznej edycji Imprezy to „Polski ekran". W programie aż 16 polskich tytułów.

Janowski festiwal od początku swojego istnienia konsekwentnie promuje polskie produkcje filmowe. Nie inaczej będzie w tym roku. Zobaczymy m.in. „Różyczkę", „Essential Killing", „Lincz" czy „Erratum"

- Codziennie o godz. 17.30 będziemy pokazywać najlepsze obrazy polskiej kinematografii - mówi Stanisław Krasiński, dyrektor programowy festiwalu. - Bardzo zależy nam też na dzieciach. Dlatego w programie każdego dnia znalazły się dwa pokazy z myślą o nich, o godz. 9 i 11.

Zakończył się już remont budynku Janowskiego Ośrodka Kultury, więc po dwóch latach przerwy, projekcje znów będą pod dachem. Znacznie poprawiła się też jakość techniczna kina. Pojawił się nowy ekran, wygodne fotele, nowoczesny sprzęt nagłaśniający i projektor. Bilet na seans kosztuje tylko 5 zł. Darmowe są natomiast pokazy w kinie plenerowym w parku Misztalec przy ul. Wojska Polskiego. Od wtorku do niedzieli zobaczy tutaj m.in. „Och, Karol 2", „Jestem Bogiem", „Weekend", czy „Jak zostać królem". Projekcje rozpoczynają się o godz. 21 i 22.45.

- Tu pokażemy obrazy, które w ostatnim roku najbardziej podobały się polskiej publiczności. Robimy to z myślą o tych widzach, którzy ich jeszcze nie widzieli - tłumaczy Krusiński.

Gośćmi tegorocznego FART będą: Adam Woronowicz (piątek) Grażyna Wolszczak, Cezary Harasimowicz (sobota), i Dariusz Kowalski z serialu „Plebania" (niedziela). Spotkania z aktorami zaplanowano na godz. 20.30 w parku Misztalec.

- Zaprosiliśmy Adama Woronowicza, bo to aktor wszechstronny, o różnych twarzach. Zagrał księdza Popiełuszkę, a za chwilę szefa mafii - tłumaczy dyrektor festiwalu.

Agnieszka Mazuś

Dziennik Wschodni, 18 lipca 2011 r.


Dodano: 20 lipca 2011 r.

do góry


 

DZIELNI STRAŻACY Z ZASŁUŻONĄ NAGRODĄ

- Strażacy często ryzykują życie, by ratować życie innych. Chcieliśmy im podziękować za poświęcenie i wręczyć drobne upominki - powiedział Ryszard Milewsiki, komendant wojewódzki PSP. W środę szef lubelskich strażaków wraz z wojewodą lubelskim Genowefą Tokarską nagrodzili trzech strażaków, którzy wykazali się odwagą.

Marcin Lebiedowicz z PSP Hrubieszów i Paweł Sachajko z JRG Szczebrzeszyn ruszyli na pomoc tonącym młodym ludziom, gdy byli już po służbie. Z kolei kpt. Paweł Mak (PSP Janów Lubelski) wyciągnął z płonącego domu półtoraroczną dziewczynkę.

- To po prostu część naszej pracy - powiedział skromnie kpt. Mak.

Kpt. Paweł Mak dowodził akcją ratowniczo-gaśniczą w Kiszkach (powiat janowski). 28 czerwca br. wd domu zamieszkanym przez matkę i dziewięcioro jej dzieci doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. W środku została uwięziona półtoraroczna dziewczynka. Kpt. Mak mimo bardzo wysokiej temperatury wszedł do środka i uratował dziecko.

Asp. Marcin Lebiedowicz służy w PSP w Hrubieszowie, ale w wolnych chwilach trenuje piłkę nożną w Unii Hrubieszów. Właśnie podczas treningu 16 czerwca usłyszał wołanie o pomoc. Okazało się, że w rzece Huczwie topi się dwóch młodych chłopaków. Strażak wskoczył do wody i zdołał uratować jednego z nich. Mimo prób strażaka drugi z tonących nie przeżył.

Str. Paweł Sachajko pełni służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Szczebrzeszynie. 25 czerwca, nie zastanawiając się długo, pośpieszył na ratunek mężczyźnie topiącemu się w zbiorniku w Krasnobrodzie. Nie miał przy sobie żadnego specjalistycznego sprzętu. Po prostu skoczył do wody i wraz z grupą znajomych przeczesywał dno zbiornika. Mężczyzny nie udało się uratować.

Piotr Orzechowski

Polska Kurier Lubelski, 7 lipca 2011 r.


Dodano: 9 lipca 2011 r.

 

do góry


 

Poprzedni miesiąc CZERWIEC 2011

SIERPIEŃ 2011

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Kalendarz imprez kulturalnych i sportowych

Kalendarz wystaw i imprez na 2007r.

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl