Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Powrót do strony głównej

Poprzedni miesiąc WRZESIEŃ 2010

LISTOPAD 2010

Najnowsze wpisy u góry


Aktualizacja: 29 października 2010 r.

STREFA CZEKA NA KOLEJNE FIRMY

Władze Janowa starają się przyciągać inwestorów.

Gmina Janów Lubelski jest jednym z realizatorów pierwszego w Polsce partnerskiego projektu pn. „Stworzenie systemu wspierania i promowania podstref ekonomicznych w województwie lubelskim". Jest on współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej.

Realizacja projektu, o wartości ponad 1,53 mln zł, przewidziana jest na lata 2009-2010. Biorą w nim udział trzy gminy: Tomaszów Lubelski, będący wnioskodawcą projektu, Janów Lubelski oraz Łuków. Projekt obejmuje m.in. opracowanie logotypu dla trzech podstref ekonomicznych oraz systemu identyfikacji wizualnej, dokumentów strategicznych, promocji oraz koncepcji zagospodarowania obszaru Podstrefy Janów Lubelski Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO – PARK WISŁOSAN. Przewidziano też wyposażenie Punktu Obsługi Inwestora, uruchomienie strony internetowej oraz kampanię promocyjną projektu.

Konferencja na ten temat odbyła się w dniach 27-28 października w Janowie Lubelskim. Wzięli w niej udział przedsiębiorcy, przedstawiacie instytucji związanych z pozyskiwaniem i obsługą inwestorów, a także goście z Ukrainy.

Janowska Strefa Inwestycyjna „Borownica" zlokalizowana jest przy drodze krajowej nr 74 (docelowo S 19). Do końca br. zostanie uzbrojonych ponad 50 ha terenów inwestycyjnych. W strefie już ulokowały się firmy branży rolno-spożywczej z Ostrowa Wielkopolskiego, Janowa Lubelskiego i Lublina.

- W przyszłym roku produkcję okien i drzwi z naturalnego drewna rozpocznie firma Derpal. Damy zatrudnienie sporej grupie osób - poinformował Zbigniew Woś, współwłaściciel firmy.

- Janowska strefa jest bardzo atrakcyjna dla inwestorów. Teren jest gotowy do inwestowania. Władze Janowa działają na rzecz przyciągania inwestorów, co jest szczególnie ważne w promocji gospodarczej Polski Wschodniej - mówił wiceminister Krzysztof Hetman z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

- Rozmawialiśmy z wieloma samorządami w kraju, szukając gruntów pod inwestycje. Mieliśmy dużo ofert, ale w Janowie zostaliśmy zupełnie inaczej przyjęci niż gdzie indziej. Przeważnie sugerowano nam zakup gruntu, a dalej „radźcie sobie sami". Tu spotkaliśmy się z kompleksową obsługą. Dzięki temu minął niecały rok, a my rozpoczynamy inwestycje - mówił Waldemar Jakubaszek, przedsiębiorca z Lublina. Jego firma zajmie się mrożeniem owoców i warzyw, produkcją soków i przecierów.

- Po zrealizowaniu inwestycji zatrudnienie w strefie powinno znaleźć ponad 200 osób. Mam nadzieję, że kolejne firmy wkrótce będą inwestować w Janowie - stwierdził Krzysztof Kołtyś, burmistrz miasta.

Andrzej Wojtan

Polska Kurier Lubelski, 29 października 2010


Dodano: 29 października 2010 r.

do góry


JANÓW ŚWIĘTUJE JUBILEUSZ

Wczoraj oddano do użytku, po generalnym remoncie, siedzibę Janowskiego Ośrodka Kultury. Ze starego budynku pozostały jedynie ściany i dach. Koszt przebudowy to ok. 4,8 mln zł. Również wczoraj w JOK zebrali się gminni radni na uroczystej sesji z okazji 20-lecia i jubileuszu 370-lecia lokacji Janowa Lubelskiego. Z tej okazji radni postanowili uhonorować ludzi zasłużonych dla miasta. Tytuł „Honorowy Obywatel Gminy Janów Lubelski" otrzymał ks. prof. Marian Rusecki, rodem janowianin, członek Papieskiej Akademii Teologicznej, a tytułami „Zasłużony dla Gminy Janów Lubelski" uhonorowano: Władysława Anasiewicza - lekarza medycyny, Krzysztofa Kołtysia - burmistrza miasta od 1998 r., Bogumiłę Szewc - od 1991 r. skarbnika gminy i Augustyna Zezulińskiego - konserwatora zieleni miejskiej.

Andrzej Wojtan

Polska Kurier Lubelski, 22 października 2010 r.

 


Dodano: 25 października 2010 r.

do góry


 

NAGRODY ZA PRACE O JANOWIE

Właśnie rozstrzygnięto konkursy ogłoszone z okazji jubileuszu 370-lecia Janowa Lubelskiego.

I tak, na konkurs fotograficzny „Janów - moje miasto" nadesłano 28 zdjęć. Pierwsze miejsce przypadło Natalii Dubiel, uczennicy kl. IV b SP im. Jana Zamoyskiego w Janowie za zdjęcia „Opuszczony dom grabarza" i „Domek na wyspie". Dominik Kwiecień, Miłosz Zakościelny, Natalia Bednarczyk, Aneta Krawczyk i Martyna Stańko zostali laureatami konkursu plastycznego „Janów - moje miasto", na który wpłynęło 170 prac.

„Wspomnienia o Janowie" autorstwa Aleksandry Słupczyńskiej, uczennicy janowskiego Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II, nagrodzili jurorzy konkursu „Historia mojej Małej Ojczyzny". 21 prac wpłynęło na konkurs literacki „Janowska legenda". Jego laureatami zostali gimnazjaliści z Janowa: Jakub Czarny za pracę „Historia powstania nazwy jednej z części Rudy Sachalin" i Weronika Sowa za „Legendę o duchu zakonnika".

Organizatorami konkursów były: Muzeum Regionalne w Janowie i Janowski Ośrodek Kultury.

Andrzej Wojtan

Polska Kurier Lubelski, 22 października 2010 r.


Dodano: 25 października 2010 r.

do góry


MAJĄ ŚWIETLICĘ

12 października br. w Publicznej Szkole Podstawowej oficjalnie oddano do użytku świetlicę integracji sensorycznej.

Świetlica została przystosowana do prowadzenia specjalistycznej terapii przeznaczonej dla uczniów, którzy mają problemy z uczeniem się, koncentracją, adaptacją i funkcjonowaniem w środowisku, zwłaszcza szkolnym. Terapia ta polega na stymulowaniu wszystkich zmysłów dziecka w celu wzmocnienia procesów nerwowych leżących u podstaw nabywania przez nie konkretnych umiejętności. Na razie świetlica przeznaczona jest dla uczniów janowskiej podstawówki. W przyszłości jednak będą z niej mogły korzystać także inne szkoły oraz przedszkola.

Realizacja projektu była możliwa dzięki działaniu Agencji Współpracy i Rozwoju Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej SAS oraz pozyskaniu funduszów z UE. Szczególne zainteresowanie projektem okazało grono dyrektorów szkół i przedszkoli oraz przedstawiciele janowskich władz i miejskich i powiatowych.

(e-wa)

Tygodnik Nadwiślański, nr42


Dodano: 25 października 2010 r.

do góry


TRWAJĄ REMONTY ULIC W JANOWIE

Pogoda sprzyja drogowcom. W tym roku w Janowie Lubelskim wyremontowano już osiem ulic. Zrobiono około 3 km nowej nawierzchni i chodników. Prace trwają jeszcze na kolejnych sześciu ulicach: 8 Września, Kochanowskiego. Wiejskiej, Partyzantów, Kardynała Wyszyńskiego, Kopernika. Roboty mają zostać zakończone jeszcze w tym roku.

AW

Polska Kurier Lubelski, 15 października 2010 r.


Dodano: 25 października 2010 r.

do góry


KULTURA MA NOWY DOM

Teraz oferta kulturalna będzie dużo bogatsza.

Zakończone zostały prace przy przebudowie Janowskiego Ośrodka Kultury. Budynek, który powstał na początku lat 60 ubiegłego wieku, od lat nie był remontowany, więc jego stan techniczny był coraz gorszy.

Mimo to przez cały ten czas był miejscem wielu wydarzeń kulturalnych. W JOK funkcjonował mała sala kinowa, organizowano też wystawy. Z każdym rokiem oferta kulturalna ośrodka stale się rozszerzała. Corocznie w Janowie Lubelskim organizowanych jest kilkanaście imprez, w tym kilka oryginalnych o zasięgu ogólnopolskim, jak chociażby przyciągające wielu gości „Gryczaki" czy Festiwal Artystów Filmu i Telewizji FART.

W ostatnich latach Janów w ogromnym tempie zmienia swoje oblicze. Powstają nowe chodniki, nawierzchnie ulic, budowaną jest sieć wodociągowa i sanitarna.

Jednym z elementów tych zmian jest nowa siedziba ośrodka kultury - reprezentacyjna, funkcjonalna, na miarę XXI wieku. Ze starego budynku pozostały tylko ściany i konstrukcja dachu. Dobudowano salę konferencyjną i taras plastyczny.- Wymieniliśmy całkowicie instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną i centralnego ogrzewania. Położone zostały nowe tynki i posadzki. Sala widowiskowa została wytłumiona tak, by dźwięk rozchodził się bez pogłosów - wylicza Łukasz Drewniak, dyrektor Janowskiego Ośrodka Kultury.

Fasadę budynku zdobi 5-metrowa marionetka, która będzie ubierana w strój nawiązujący do zaplanowanej imprezy. Np. na początku maja gości Janowskiego Festiwalu Folkloru będzie witać w stroju ludowym.

Pracownicy JOK zapewniają, że zwiększy się też oferta kulturalna skierowana do mieszkańców. Znacznie bogatszy będzie repertuar kina, bo teraz w sali kinowej jest 205 miejsc, z nowymi wygodnymi fotelami i nowoczesnym projektorem.

Koszt całej inwestycji wyniósł około 4.8 mln zł, w tym 3 mln zł to fundusze pozyskane z Unii Europejskiej.

Uroczyste oddanie do użytku nowej siedziby Janowskiego Ośrodka Kultury zaplanowano na 21 października.

Andrzej Wojtan

Polska Kurier Lubelski, 1 października 2010 r.


Dodano: 18 października 2010 r.

do góry


Poprzedni miesiąc WRZESIEŃ 2010

LISTOPAD 2010


 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Kalendarz imprez kulturalnych i sportowych

Kalendarz wystaw i imprez na 2007r.

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl 

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

© COPYRIGHT 2006- 2010 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI