Dodano: 4 czerwca 2012 r.

 

II BIEG PARTYZANTÓW

Miłośnicy zdrowego trybu życia i biegania z różnych części kraju 3 czerwca br. już po raz drugi wystartowali w janowskim Biegu Partyzantów na dystansie 12 km.

Biegacze wystartowali o godzinie 11.00 spod pomnika na Porytowym Wzgórzu. Mieli do pokonania leśną trasę o długości 6 km i również 6 kilometrową drogę asfaltową. Celem była meta znajdująca się w centrum miasta, którą zawodnicy osiągnęli bez większych kłopotów z uśmiechem na ustach.

Najwięcej osób przyjechało ze Stalowej Woli, aż 20. Drugą co do liczebności grupą byli Janowiacy (osoby z samego Janowa Lubelskiego, nie wliczając okolic), było ich aż 18. Bieg wygrał Pan Raczyński Paweł z Annopola z czasem 39 min. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Pan Listopad Dariusz z Lublina oraz Łancucki Stanisław ze Stalowej Woli przybiegając na metę dwie minuty później od pierwszego zawodnika (41 min). Najstarszym zawodnikiem był Pan Nafalski Stanisław(77 lat) z Zaklikowa. Najmłodszym Piotrowski Mateusz z Dąbrówki - 16 lat. Pogoda była znakomita do biegania, było znacznie chłodniej niż w ubiegłym roku, i nie padał deszcz - czego obawiali się organizatorzy. W Biegu wzięło udział 94 osoby, to o 8 więcej niż rok temu. Najszybszą kobietą była Pani Wasilewska Joanna z Biłgoraja. Tak jak w tamtym roku, w tym również na Biegu pojawił się Pan Robert Pawłowicz z Lublina, który całą trasę pokonał o kulach.

Imprezę zorganizował Samorząd Uczniowski przy Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim pod opieką Pani Magdaleny Wójtowicz, w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Janowie Lubelskim, Urzędem Miasta i Gminy Janów Lubelski, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Janowie Lubelskim oraz Nadleśnictwem Janów Lubelski.

Tekst i foto: Red.

 

Obejrzyj więcej zdjęć w galerii!


Dodano: 4 czerwca 2012 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2012 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl