Dodano: 25 maja 2012 r.

 

Z KRONIKI POLICYJNEJ

 

UJAWNIONE NARKOTYKI

Janowscy kryminalni zabezpieczyli 1,5 grama suszu roślinnego ujawnione u dwóch 19-latków. Mężczyźni posiadali przy sobie narkotyki. Za posiadanie nielegalnych substancji grozi kara do 3 lat więzienia.

W poniedziałek 7 maja janowscy kryminalni ujawnili łącznie 1,5 grama suszu roślinnego u dwóch 19-letnich mieszkańców gminy Dzwola i Modliborzyce. Ustalili również 17-letniego mieszkańca gminy Modliborzyce, który zajmuje się sprzedażą środków odurzających. Teraz wszyscy trzej odpowiedzą z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie nielegalnych substancji grozi kara do 3 lat więzienia. Natomiast za sprzedaż narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

"NA DOBRY OBIAD…"

Takimi słowami próbował przekonać policjantów 20-latek, który przy tym chciał wręczyć im łapówkę. Mężczyzna rozmawiał przez telefon podczas jazdy za co miał otrzymać mandat. Teraz odpowie za próbę przekupstwa, za co grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed południem janowscy policjanci z "patrolówki" zatrzymali do kontroli kierującego samochodem ciężarowym volvo, który w trakcie jazdy rozmawiał przez telefon. Policjanci poinformowali mężczyznę, iż za popełnienie wykroczenie zostanie ukarany mandatem. Wtedy mężczyzna wyciągnął z kieszeni dwa banknoty po 50 zł i położył w notatniku jednego z policjantów mówiąc cyt. „na dobry obiad wam wystarczy”.

Policjanci poinformowali 20-latka, że takie postępowanie jest przestępstwem. Mężczyzna został zatrzymany. Za swój czyn odpowie przed sądem. Za próbę przekupstwa funkcjonariuszy publicznych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ostrzegają, że zarówno udzielenie korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną jak i jej obietnica - jest przestępstwem.

 

NIELETNI WŁAMYWACZE

Janowscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Modliborzyce w wieku 15 lat, którzy mają na swoim koncie włamanie do domku na działce, które miało miejsce na terenie gminy Modliborzyce. Obaj młodzieńcy przyznali się do włamania.

9 maja po południu janowscy policjanci zatrzymali dwóch 15-letnich mieszkańców gminy Modliborzyce. Młodzieńcy mają na swoim koncie włamanie do domku na działce oraz kradzież narzędzi i sztućców o łącznej wartości 300 zł. Zdarzenie miało miejsce w ostatnich dniach na terenie gminy Modliborzyce. O włamaniu powiadomiła właścicielka posesji. Obaj przyznali się do włamania i kradzieży. Teraz 15-latkami zajmie się sąd rodzinny.

 

ŚMIERĆ MOTOCYKLISTY

W miejscowości Chrzanów doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Na miejscu zdarzenia zginął 21-letni motocyklista.

Do wypadku doszło około południa przed godz. 13.00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący motorem m-ki Kawasaki, zderzył się podczas wyprzedzania z samochodem marki Ford, który skręcał w tym czasie w lewo. 21-letni motocyklista mieszkaniec gminy Godziszów w wyniku zderzenia uderzył w betonowy przepust. Zginął na miejscu. Kierujący samochodem 64-letni mieszkaniec gminy Chrzanów nie odniósł żadnych obrażeń. Jak ustalili policjanci był trzeźwy.

Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia.

 

PRÓBOWAŁ PRZEKUPIĆ POLICJANTÓW

Janowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego renault, który przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna 47 – letni mieszaniec gminy Pilzno za odstąpienie od czynności służbowych wręczyć policjantom łapówkę. Za próbę przekupstwa 47-latek został zatrzymany.

Wczoraj przed godziną 10.00 w miejscowości Łążek Ordynacki policjanci z janowskiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowe renault, którego kierujący przekroczył prędkość o 35 km/h. Policjanci poinformowali go, że popełnił wykroczenie i zostanie ukarany mandatem karnym. Wówczas mężczyzna próbował przekupić policjantów wręczając im 100 zł. Za próbę wręczenia łapówki 47-letni mieszkaniec gminy Pilzno został zatrzymany.

Teraz 47-latek odpowie za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

ZATRZYMANY ZA UGODZENIE NOŻEM

Policjanci z Janowa Lubelskiego zatrzymali 64-latka, który w miejscowości Krzemień ugodził nożem 79-letniego mężczyznę. W chwili zatrzymania sprawca miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. O losie zatrzymanego zadecyduje prokuratura i sąd.

Do zdarzenia doszło przed godziną 07.00 rano w miejscowości Krzemień. Dyżurny janowskiej komendy został powiadomiony, że na drodze leży mężczyzna z ranami na ciele. Mężczyzna z ranami kłutymi klatki piersiowej i szyi został przewieziony do janowskiego szpitala. Zawiadomieni o zdarzeniu policjanci ustali sprawcę. Okazało się, że jest nim 64-letni mieszkaniec gminy Dzwola. Do poszukiwań użyto psa tropiącego.

64-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymany 64-latek jest dobrze znany janowskiej Policji, już wcześniej był notowany za podobne przestępstwa. Kilka lat temu wyszedł z Zakładu Karnego. Po wytrzeźwieniu mężczyzna zostanie przesłuchany i doprowadzony do Prokuratury i Sądu, gdzie zapadnie decyzja o jego dalszym losie.

Info: KPP w Janowie Lubelskim

 


Dodano: 25 maja 2012 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2012 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl