Dodano: 24 maja 2012 r.

 

MAJÓWKA W „BARCE”

Maj to miesiąc szczególny, to czas majówek, radosnych spotkań pod gołym niebem, które stały się tradycją „Barka” Domu Pomocy Społecznej w Janowie Lubelskim.

Przekonali się o tym pensjonariusze DPS „Barka” w Janowie Lubelskim jak również pensjonariusze z zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej z siedmiu powiatów dwóch województw: lubelskiego i podkarpackiego. Tu bowiem 23 maja została zorganizowana uroczystość majowa, na którą wszyscy oczekiwali z wielką niecierpliwością. Inicjatorami majówki byli: Dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Barka” Mariola Surtel, Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej „Nasz Dom” oraz mieszkańcy DPS. Na uroczystość przybyło wielu gości, m.in. przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, księża, przedstawiciele instytucji kulturalnych i oświatowych oraz liczni sponsorzy Domu Pomocy Społecznej.

Spotkanie rozpoczęło się procesją do kapliczki i nabożeństwem ku czci Matki Bożej. Po modlitwie Dyrektor DPS w Janowie Lubelskim, Pani Mariola Surtel, powitała wszystkich przybyłych. W swym powitalnym wystąpieniu podkreśliła: „To wydarzenie nie nazywam imprezą, lecz uroczystością, bo to przecież jest dla nas wszystkich ważna uroczystość”. Z kolei Pani Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Anna Śmit, stwierdziła że: „Organizowana przez DPS „Barka” majówka jest wydarzeniem, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez powiatu janowskiego.

Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy majówki mogli spróbować wyśmienitych potraw przyrządzonych przez pracowników DPS-u. Warto tutaj podkreślić ich ogromny wkład w organizację tej uroczystości. Specjalnie na tę okazję, mieszkańcy i pracownicy „Barki”, pod kierownictwem Pani Teresy Dudy przygotowali specjalny program artystyczny pod wymownym tytułem „Matka”, po którym w kierunku wszystkich matek popłynęły życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Podczas części artystycznej niezastąpiony zespół Olek Orkiestra wykonał kilka znanych i popularnych utworów, przy których żywiołowo i spontanicznie bawili się pensjonariusze i zaproszeni goście. Majówkę uświetnił też występ zespołu śpiewaczo-obrzędowego „Janowiacy”, który wykonał kilkanaście piosenek ludowych. Zarówno dla mieszkańców DPS „Barka”, jak i dla zaproszonych gości majówka była wielkim świętem. Kolejna już za rok.

Tekst i foto: Redakcja

 


Dodano: 24 maja 2012 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2012 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl