Dodano: 18 maja 2012 r.

 

„WIATR I WODA – PIERWSZE SPOTKANIE - 2012”

Tak jak w latach poprzednich, również w sezonie 2012 r. Klub Żeglarski „ZEFIR” w Janowie Lubelskim poprowadzi szkolenie - Kurs żeglarski wstępny „Wiatr i woda – pierwsze spotkanie”.

Tym razem będzie to szkolenie dla uczniów klasy sportowej II e Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim. Zajęcia odbędą się w Gimnazjum i w obiektach Klubu nad Zalewem Janowskim.

Program przewiduje w Gimnazjum zajęcia z psychoprofilaktyki uzależnień oraz ze wstępu do żeglarstwa, a nad wodą zajęcia praktyczne. Tam po zapoznaniu ze sprzętem ratowniczym będzie nauka pływania na kajakach i łodziach wiosłowych. Będzie też rejs łodzią żaglową, gdzie młodzi adepci wystąpią już w roli załogi. Na koniec odbędzie się zaliczenie na oceny i wręczenie certyfikatów. Natomiast w czasie wakacji uczestnicy będą mieli możliwość utrwalenia wiedzy ze szkolenia, a także praktycznego doskonalenia nabytych umiejętności. Będą mogli korzystać ze sprzętu Klubu i brać udział w zajęciach na Przystani Klubu.

Kurs będzie realizacją zadania publicznego na rzecz Gminy Janów Lubelski pod nazwą: „Prowadzenie profilaktycznej działalności edukacyjnej w szkołach w zakresie przeciwdziałania problemom alkoholowym jako element programów psychoprofilaktycznych tj. pozalekcyjnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży”.

Celem zadania jest promowanie postaw społecznie ważnych dla profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii wśród dzieci i młodzieży, poprzez prowadzenie profilaktycznej działalności edukacyjnej, w tym między innymi zainteresowanie dzieci sportem i rekreacją jakim jest żeglarstwo - jako alternatywy dla niewłaściwych zachowań i zajęć. Realizacja zadania jest wspierana dotacją w formie dofinansowania przez Gminę Janów Lubelski.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć ze spotkania zapoznawczego w czerwcu 2011 r. Całość relacji z tego spotkania znajduje się na stronie internetowej Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim w zakładce: Sport w Szkole/Archiwum/Rok szkolny 2010/2011 - „Kurs nauki pływania”.

Na planowanych zajęciach uczestnicy kursu będą pływać na łodziach żaglowych: ASTRON, KLEPPER YOUNGSTER i KOLIBRI. Na zdjęciu: ASTRON na Zalewie Janowskim.

Więcej informacji na stronie internetowej Klubu.

Organizatorzy i Kadra Kursu życzą uczestnikom kursu wytrwałości w szkoleniu oraz pomyślnych wiatrów!

Komandor Klubu - Antoni Sydor

 

 


Dodano: 18 maja 2012 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2012 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl