Dodano: 9 maja 2012 r.

 

„OLEK ORKIESTRA” NA FESTIWALU W CHORWACJI

W dniach 3.05.2012 – 6.05.2012 „Olek Orkiestra” wzięła udział w rocznicowym 20. Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych, który odbył się w pięknie położonych miastach Lovran i Opatija na wybrzeżach Chorwacji. Chorwackie hasło „Naš svijet je glazba” – czyli „Nasz świat jest muzyką” przyświecało uczestnikom festiwalu.

W ramach obchodów 20-lecia festiwalu do Chorwacji poza polską orkiestrą przyjechały orkiestra węgierska „Balatonfüred Város Koncert Fúvószenekara” oraz słoweńska orkiestra pod nazwą „Pihalni orkester Marezige”. Festiwal uświetniła także miejscowa chorwacka „Puhački orkestar Lovran” z Lovran.

W czasie imprez wieczornych czekało na gości wiele atrakcji festiwalowych. Życie festiwalowe skupiało się wokół sceny w Lovran, na której każda z zaproszonych orkiestr dawała koncert. Dodatkowo 5 maja odbył się koncert przed willą Angioline w nadmorskim mieście Opatija, gdzie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie orkiestr z Węgier, Chorwacji, Słowenii i Polski.

Koncerty orkiestr dętych zgromadziły setki osób – muzyków, mieszkańców Lovranu, a także turystów odwiedzających Chorwację. Ogromne wrażenie zrobiły występy polskiej orkiestry „Olek Orkiestra”, nie tak licznej jak pozostałe orkiestry, ale pięknie się prezentującej i grającej muzykę na światowym poziomie. Repertuar orkiestry z Janowa Lubelskiego podbił serca publiczności, o czym świadczyły gromkie brawa oraz słowa pochwały od kapelmistrzów pozostałych orkiestr. Pozytywne opinie pod adresem kapelmistrza orkiestry, Pana Aleksandra Krzosa można było usłyszeć podczas wszystkich dni festiwalu.

„Olek Orkiestrze” na Chorwacji towarzyszyła delegacja składająca się z Burmistrza Janowa Lubelskiego Pana Krzysztofa Kołtysia, Dyrektor Muzeum Regionalnego Pani Barbary Nazarewicz oraz Dyrektora Janowskiego Ośrodka Kultury Pana Łukasza Drewniaka.

W niedzielę 6.05.2012r. z powodu złych warunków atmosferycznych nie odbył się zaplanowany marsz uczestników główną ulicą w Opatiji z rynku na plażę „Slatina”. Tego dnia odbyło się pożegnanie i wymiana podarunków, co było ostatnim punktem programu. Po nim polska orkiestra ruszyła w długą drogę powrotną. Rozstaliśmy się z chorwackimi przyjaciółmi, jednak wciąż jesteśmy w kontakcie i mamy nadzieję, że następny międzynarodowy festiwal odbędzie się w Janowie Lubelskim.

Tekst: Katarzyna Łysiak - JOK

Foto: Barbara Nazarewicz

 

 


Dodano: 9 maja 2012 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2012 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl