Dodano: 9 maja 2012 r.

 

SPOTKANIE Z POLICJĄ

W ramach współpracy z Komendą Powiatową Policji Janowie Lubelskim w Przedszkolu Samorządowym Publicznym Nr 3 odbyło się spotkanie z policjantami. Spotkanie było niespodzianką dla dzieci, ponieważ policjanci przyjechali wozem policyjnym i przeprowadzili ze sobą psa.

Najpierw na placu przedszkolnym dzieci mogły z bliska zobaczyć wóz policyjny i nawet w nim posiedzieć. Potem funkcjonariusz przedstawił się i przedstawił również swojego przyjaciela – psa. Opowiedział o swojej pracy, jaka jest odpowiedzialna i niebezpieczna i że w pracy mu pomaga pies, powiedział jak zajmuje się psem, jak go szkoli i co należy do jego obowiązków. Po krótkiej rozmowie Pan policjant pokazał dzieciom różne ćwiczenia przeprowadzane z owczarkiem w ramach szkolenia (aporty). Dzieci ze zdziwieniem obserwowały co potrafi pies policyjny oraz miały możliwość podania mu ręki i pogłaskania go, co sprawiło im wiele radości.

Następnie po powrocie do budynku w każdej grupie Pani policjantka przeprowadziła pogadankę profilaktyczną na temat bezpieczeństwa. Funkcjonariuszka rozmawiała z przedszkolakami na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, a także o innych sytuacjach - w domu, przedszkolu podczas zabawy na podwórku. Zwróciła również uwagę na niebezpieczeństwo jakie może powstać w wyniku kontaktu z obcymi zwierzętami. Pokazała dzieciom w jaki sposób bronić się przed psem, który atakuje - nie wolno uciekać, bezpieczniej będzie w takiej sytuacji zrobić pozycje "żółwika". Policjantka ostrzegała przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadań, rad i wskazówek Pani policjantki, po czym dzieliły się z nią spostrzeżeniami i uwagami na temat przeżytych wydarzeń i zaobserwowanymi sytuacji.

Na koniec spotkania przedszkolaki podziękowały za spotkanie i wręczyły laurki.

Tekst i foto: mgr Maria Skakowska - nauczycielka przedszkola.

 

 

 


Dodano: 9 maja 2012 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2012 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl