Dodano: 4 maja 2012 r.

 

PKS JADWIGA MISTRZEM POLSKI LSO !

Drużyna PKS Jadwiga złożona z lektorów Parafii św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim zwyciężyła w rozgrywanych w Częstochowie VII Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza.

W kategorii Lektorzy Starsi brało udział 31 drużyn podzielonych na 6 grup. Jadwiga zakończyła rywalizację w fazie grupowej pierwszego dnia jako lider swojej grupy uzyskując awans do fazy finałowej.

Drugiego dnia rywalizacja w najlepszej dwunastce turnieju rozpoczęła się od rozgrywek fazy grupowej których tryumfatorzy awansowali do półfinału. PKS w wyniku rozstawienia trafił do grupy B gdzie rozegrał dwa mecze, pierwszy zakończony remisem, a drugi wygraną, co dało Jadwidze awans do upragnionego półfinału.

W półfinale Mistrzostw Polski spotkanie zapowiadające się na bardzo wyrównane zakończyło się wysokim zwycięstwem PKS`u 6:0.

W wielkim finale spotkały się zdecydowanie dwie najlepsze drużyny całych Mistrzostw Polski. Lektorzy z parafii Opatrzności Bożej w Radomiu oraz PKS Jadwiga Janów Lubelski. Po bardzo emocjonującym i zaciętym meczu na tablicy wyników widniał wynik remisowy 0:0, co oznaczało, że sprawa mistrzostwa po raz kolejny rozstrzygnie się w rzutach karnych. W tym momencie lepsi okazali się zawodnicy z Janowa zdobywając tytuł Mistrza Polski w VII Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza. Gratulujemy!

Źródło: strona parafialna parafii p.w. św. Jadwigi w Janowie Lubelskim

 

 


Dodano: 4 maja 2012 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2012 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl