Dodano: 23 kwietnia 2012 r.

 

NIEODPOWIEDZIALNE MATKI

W miniony weekend janowscy policjanci zatrzymali dwie młode pijane matki. W sobotę 24-latka mając blisko 1,5 promila sprawowała „opieką” nad swoim czteromiesięcznym synkiem. Mundurowi znaleźli ją siedzącą w parku na ławce, a przy niej dziecko w wózku. Następnego dnia 23-latka zajmowała się 2 letnim chłopcem mając ponad 2,5 promila w organizmie.

W sobotę wieczorem dyżurny janowskiej komendy odebrał telefon od mężczyzny, który oświadczył, że jego żona wyszła z domu z ich czteromiesięcznym synkiem i do tej pory nie wróciła. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Tam zgłaszający poinformował, że żona wyszła po godzinie 15.00 z domu mówiąc, że idzie do koleżanki. Mężczyzna opisał, w co ubrana była żona i jak wyglądał wózek.

Policjanci przystąpili do poszukiwań matki i dziecka. Znaleźli ją siedzącą w parku na ławce. Przy niej znajdowało dziecko w wózku. Jak się okazało kobieta była pijana miała blisko 1,5 promila alkoholu. 24-latka poinformowała, że dziecko od kilku godziny nie było karmione i przewijane ale nic mu nie jest. Policjanci na miejsce wezwali karetkę pogotowia. Zarówno dziecko jak i matka zostało przewiezione do janowskiego szpitala.

Wczoraj wieczorem do komendy zadzwoniła kobieta, która oświadczyła, że jej córka sprawuje opiekę nad małoletnim dzieckiem i pijana wszczyna awantury. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że nietrzeźwa 23-letnia mieszkanka gminy Modliborzyce sprawuje opiekę nad swoim 2 letnim synkiem. Jak się okazało kobieta miała ponad 2,5 promila alkoholu. 23-latka awanturowała się i była agresywna. Pijaną matkę umieszczono w policyjny areszcie. Dzieckiem zaopiekowała się babcia.

Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia obu kobietom może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. O zdarzeniach zostanie także poinformowany Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Info: KPP w Janowie Lubelskim

 

 


Dodano: 23 kwietnia 2012 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2012 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl