Dodano: 20 kwietnia 2012 r.

 

MŁ. ASP. MARIUSZ HERTMAN ODZNACZONY

KRZYŻEM ZASŁUGI ZA DZIELNOŚĆ

Mł. asp. Mariusz Hertman z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim został wczoraj odznaczony „Krzyżem Zasługi za Dzielność”. Odznaczenie to wręczył naszemu funkcjonariuszowi Minister Spraw Wewnętrznych Jacek Cichocki. Jest to szczególne wyróżnienie, przyznawane osobom, które z narażeniem własnego życia ratują życie, zdrowie i mienie obywateli. W uroczystości uczestniczył Komendant Główny Policji, nadinsp. Marek Działoszyński.

„Krzyże Zasługi za Dzielność” to odznaczenia przyznawane m.in. policjantom, strażakom, a także żołnierzom m.in. za odwagę i czyny z narażeniem własnego życia lub zdrowia w obronie życia, mienia i bezpieczeństwa obywateli.

Wczoraj dziewięciu policjantów z województw: opolskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, małopolskiego i śląskiego, którzy pełniąc służbę uratowali życie i zdrowie poszkodowanym - otrzymali od Ministra Spraw Wewnętrznych, Jacka Cichockiego, odznaczenia „Krzyże Zasługi za Dzielność”. W uroczystości uczestniczył Komendant Główny Policji, nadinsp. Marek Działoszyński.

Wśród odznaczonych znalazł sie funkcjonariusz z woj. lubelskiego - mł. asp. Mariusz Hertman, który pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim.

Policjant 4 grudnia 2011 roku pełniąc służbę patrolową, wziął udział w ratowaniu nieprzytomnego mężczyzny z mieszkania, z którego wydobywał się dym. Po przybyciu na miejsce, natychmiast udał się do sąsiedniego mieszkania, przeszedł przez balkony i otworzył zamknięte od wewnątrz drzwi do lokalu, z którego wydobywał się dym. W środku znajdował się nieprzytomny, starszy mężczyzna. Funkcjonariusz natychmiast wyniósł poszkodowanego z mieszkania i przystąpił do akcji reanimacyjnej. Po przyjeździe pogotowia ratunkowego, mężczyzna został zabrany do szpitala.

Odznaczenia zostały przyznane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, na wniosek szefa MSW. Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych podjął decyzję o bezpośrednim przyznaniu odznaczeń zasłużonym „Krzyżem Zasługi za Dzielność”.

Źródło: KGP, MSW. A.S.

 

 


Dodano: 20 kwietnia 2012 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2012 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl