Dodano: 17 kwietnia 2012 r.

 

„Zainwestuj w przyszłość”

Wybór dalszej drogi kształcenia i znalezienie pracy w dzisiejszych czasach z pewnością nie należą do najłatwiejszych zadań. Pomocnymi w wyborze kierunku edukacji były zorganizowane dn. 17 kwietnia br. pod hasłem „Zainwestuj w przyszłość” III Targi Edukacji i Pracy w Janowie Lubelskim.

Podczas targów uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogli się zapoznać z ofertami szkół średnich i wyższych. Do wyboru swoich szkół zachęcali i przekonywali: Zespół Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku, Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim, Zespół Szkół Liceum ogólnokształcące i Technikum Zawodowe im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim, Medyczne Studium Zawodowe im. Stefanii Wołynki, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, Wyższa Szkoła Społeczno - Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Na stoiskach zaprezentowali się już po raz kolejny pracodawcy z Janowa Lubelskiego: Nadleśnictwo Janów Lubelski, Komenda Powiatowa Policji, Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Biblioteka Pedagogiczna, Usługi fryzjerskie Jarosz Genowefa, Restauracja Hetmańska i Hotel Królewski. Uczestnicy targów mogli się również zapoznać z ofertami i usługami Powiatowego Urzędu Pracy i Młodzieżowego Centrum Kariery OHP i Leader Service.

Ciekawymi elementami targów był pokaz praktycznej mowy ciała w wykonaniu studentek Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu, które podpowiedziały jak się zachowywać i czego się wystrzegać, aby korzystnie wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej bądź egzaminie i pokaz technik masażu w wykonaniu technika masażysty z Medycznego Studium Zawodowego im. Stefanii Wołynki.

Targi zostały zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP, Powiatowy Urząd Pracy, Zespół Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Zamościu.

Intencją organizatorów, jest, aby w przyszłym roku targi zgromadziły jeszcze większą liczbę pracodawców, a osoby zainteresowane miały możliwość jeszcze większego wyboru ofert pracy. Niżej foto-relacja z Targów.

Tekst i foto: Bożena Baran

 


Dodano: 17 kwietnia 2012 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2012 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl