Dodano: 10 kwietnia 2012 r.

 

ŹLE POJĘTE PRZEDŚWIĄTECZNE PORZĄDKI

Nadeszły ciepłe wiosenne dni. Coraz częściej wychodzimy z domów, by zaczerpnąć świeżego powietrza i zrelaksować się na łonie natury. Ale niekoniecznie w takich okolicznościach jak te, które pokazujemy na załączonym obrazku. Dzikie wysypiska są problemem, z którym władze samorządowe zmagają się od wielu lat, ale jak widać nie do wszystkich docierają apele ponawiane przez pracowników ochrony środowiska czy też Straży Miejskiej.

Ostatnio Straż Miejska natknęła się na nielegalne wysypisko znajdujące się przy drodze wiodącej wprost do perełki turystycznej naszego regionu – uroczyska leśnego Kruczek. Idąc za śladem strażnicy miejscy dotarli do mieszkańca, który przyznał się do wywiezienia śmieci ze swojej posesji, został zobowiązany do uprzątnięcia terenu, ukarany wysokim mandatem oraz zobowiązał się podpisać umowę na wywóz nieczystości ze swojej posesji.

Zastanówmy się zatem, my mieszkańcy tak urokliwego miasteczka turystycznego, jakim niewątpliwe jest nasz Janów: Czy chcemy aby odwiedzający nas turyści, którzy z sentymentem wracają w to miejsce, takimi nas zapamiętali? Nie wyrzucajmy śmieci do lasu, przydrożnych rowów, ani w miejsca do tego nie przeznaczone. Nie zaśmiecajmy własnego otoczenia. „Dzikie wysypiska śmieci” to nie tylko dowód braku kultury, ale poważne zagrożenie dla gleby, powietrza, a w konsekwencji dla nas samych.

Apelujemy o utrzymanie czystości i porządku w naszym mieście. Bez dobrej woli mieszkańców władze samorządowe nie są w stanie nic zdziałać, bowiem w miejsce zlikwidowanego przez odpowiednie służby wysypiska śmieci często szybko pojawia się następne. Przypominamy również, iż wszyscy właściciele posesji powinni mieć podpisane umowy na wywóz śmieci.

Działajmy wspólnie, aby nasze najbliższe otoczenie było czyste, a więc zdrowe dla nas samych. Nie wstydźmy się wskazywać naszym strażnikom miejsc dzikich wysypisk. Działajmy wspólnie, aby nasze otoczenie było coraz czyściejsze. Telefon do Straży Miejskiej 15 87 24 317.

Tekst i foto: Anna Jaremek

 


Dodano: 10 kwietnia 2012 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2012 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl