Dodano: 28 marca 2012 r.

 

JANOWSKA LIGA HALOWA - PODSUMOWANIE

WEŹ SIĘ TATO - zwycięzca Janowskiej Ligi Halowej 2012

 

25 marca 2012 r. zakończyła się Janowska Liga Halowa w piłce nożnej o puchar Burmistrza Janowa Lubelskiego Krzysztofa Kołtysia. Po ponad dwóch miesiącach zmagań poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia i końcowe miejsca poszczególnych drużyn. A jak to wszystko wyglądało od początku?

Wszystko zaczęło się tuż przed świętami kiedy to trójka piłkarskich pasjonatów postanowiła zorganizować turniej halowy w Janowie Lubelskim. Do tego oprócz chęci potrzebna była pomoc kilku osób, bez których turniej nie mógłby się odbyć. Z propozycją zorganizowania rozgrywek należało najpierw udać się do Burmistrza Janowa Lubelskiego Krzysztofa Kołtysia, który z wielką chęcią przystał na pomysł obiecując przy tym pomoc w organizacji turnieju oraz ufundowaniu nagród. Bez kłopotów udało się również przekonać pana Ryszarda Majkowskiego do udostępnienia hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr3 co oznaczało zielone światło dla organizatorów i możliwość rozwieszenia zaproszeń do uczestnictwa w turnieju.

Dzień 11 stycznia był dniem oficjalnego otwarcia turnieju i rozlosowania drużyn do dwóch grup pierwszej rundy. Zgłosiło się 14 zespołów z naszego powiatu, oprócz drużyn z Janowa Lubelskiego zespoły z Modliborzyc, Krzemienia i Godziszowa. Losowanie zdecydowało o podziale wszystkich drużyn na dwie grupy po siedem zespołów w każdej. Mecze w grupach miały dać możliwość rywalizowania między sobą wszystkim drużynom w jednej grupie w systemie "każdy z każdym", a ostateczna tabela zadecydować o rozstawieniu drużyn w fazie pucharowej.

Rywalizacja w grupach A i B rozpoczęła się 15 stycznia i trwała do 26 lutego. Rywalizacja w tej części turnieju wskazała nam faworytów całych rozgrywek jak również zaskakująco wysoki poziom rywalizujących ekip. W grupie A bezkonkurencyjna okazała się drużyna WEŹ SIĘ TATO, która wygrała wszystkie mecze i z kompletem punktów zajęła pierwsze miejsce. Za jej plecami zmagania grupowe zakończył zespół ŚNIEGOWCY. Kolejne miejsca przypadły drużynom NORMALNI, PKS JAN CHRZCICIEL, ZIELONY DYM, STREET PLAYERZ i GODZISZÓW TEAM.

Grupa B to rywalizacja ostatecznego zwycięzcy grupy zespołu PKS JADWIGA z drużyną KABARET o pierwsze miejsce. O końcowej kolejności rozstrzygnął mecz bezpośredni między tymi drużynami zakończony zwycięstwem tej pierwszej 5:0. Kroku dotrzymywać tym drużynom próbowały zespoły ISKIERKA i BŁĘKITNI, zaś dalsze miejsca przypadły ekipom BRACIA DALTON, WCZORAJSI i GUKS MODLIBORZYCE.

Miejsca drużyn w grupach zadecydowały o ich rozstawieniu w drabince fazy pucharowej. Jak wiadomo faza playoff rządzi się swoimi prawami, a teoretycznie słabsze drużyny potrafią sprawić niespodziankę i wyeliminować faworytów. I tak w pierwszej fazie tej rundy mieliśmy niespodzianki i zespoły ISKIERKA oraz PKS JAN CHRZCICIEL, mające walczyć o najlepszą "czwórkę" turnieju musiały mocno zweryfikować swoje plany. W ćwierćfinałach rywalizowało 8 najlepszych drużyn turnieju i tu również doczekaliśmy się niespodzianki. Drużyna KABARET musiała uznać wyższość zespołu BRACIA DALTON, który w fazie pucharowej radził sobie świetnie otrzymując miano "czarnego konia" turnieju. Do najlepszej czwórki oprócz tej drużyny awansowały zespoły: WEŹ SIĘ TATO, PKS JADWIGA i ŚNIEGOWCY.

Oba mecze półfinałowe zakończyły się remisami i trzeba było wykonywać rzuty karne by wyłonić finalistów. Pierwsze spotkanie WEŹ SIĘ TATO – BRACIA DALTON, mimo bardzo dużej przewagi tej pierwszej drużyny zakończyło się wynikiem 2:2, co w dużej mierze było efektem nieskuteczności zespołu WEŹ SIĘ TATO. Seria "jedenastek" była już jednak popisem tej drużyny, a zwłaszcza bramkarza Piotra Zielińskiego, który nie dał się ani razu pokonać.

Drugi półfinał między zespołami PKS JADWIGA – ŚNIEGOWCY, został uznany za najlepsze spotkanie turnieju i był bardzo wyrównany i zacięty. Na boisku lepiej prezentowała się ta druga drużyna, lecz po końcowym gwizdku na tablicy wynik był 2:2 i o wszystkim zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy PKS JADWIGA i to oni awansowali do finału.

Przed najważniejszym meczem turnieju odbyło się spotkanie o 3 miejsce gdzie niespodziewanie drużyna BRACIA DALTON wygrała 2:1 z zespołem ŚNIEGOWCY i to ona ostatecznie odebrała puchar za 3 miejsce w całym turnieju.

Mecz finałowy między zespołami WEŹ SIĘ TATO – PKS JADWIGA, zgromadził komplet publiczności i trudno było znaleźć miejsce, aby obejrzeć to spotkanie. Stało ono na bardzo dobrym poziomie, gdyż spotkali się tutaj obaj zwycięzcy grup. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla drużyny WEŹ SIĘ TATO o czym zdecydowała skuteczność tego zespołu i bramki Michała Drewniaka oraz Michała Wilińskiego, a także świetna postawa w bramce Piotra Zielińskiego, który nie dał się pokonać napastnikom przeciwnej drużyny.

Po meczu finałowym zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla poszczególnych ekip oraz zawodników. Rywalizacja indywidualna toczyła się w trzech kategoriach: najlepszy bramkarz turnieju, najlepszy strzelec turnieju oraz odkrycie turnieju.

Najlepszym bramkarzem turnieju organizatorzy wybrali zawodnika drużyny WEŹ SIĘ TATO – Piotra Zielińskiego, który świetnie bronił we wszystkich spotkaniach, a zwłaszcza w meczu półfinałowym, gdzie obronił dwa rzuty karne oraz w meczu finałowym kiedy popisał się kilkoma świetnymi interwencjami.

Najlepszym strzelcem turnieju został Damian Surowski z drużyny KABARET strzelając 24 gole. Bramki te pomogły drużynie KABARET uplasować się ostatecznie na miejscu piątym oraz zdecydowały o tym, że ten zespół był najskuteczniejszy pod bramką rywali zdobywając łącznie 56 goli.

Odkryciem turnieju został wybrany zawodnik drużyny ŚNIEGOWCY – Adrian Wojtan, bardzo dobrze i równo spisujący się w całym turnieju. Adrian strzelił 18 goli, strzelając najważniejsze gole dla swojego zespołu w turnieju stając się przy tym jednym z ulubieńców kibiców.

Po nagrodach indywidualnych przyznane zostały nagrody poszczególnym drużynom uczestniczącym w turnieju, każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom za uczestnictwo w turnieju oraz nagrodę za swoją postawę, zaś 3 najlepsze drużyny zostały wyróżnione dodatkowo pucharami.

Nagrody wręczali: Burmistrz Janowa Lubelskiego pan Krzysztof Kołtyś oraz ks. Michał Majecki.

Na koniec chcieliśmy podziękować kibicom, którzy licznie zapełniali trybuny hali sportowej dopingując drużyny i zawodników. Frekwencja była bardzo duża i niekiedy ciężko było znaleźć wolne miejsce, aby obejrzeć mecz, a liczni kibice płci pięknej dodawali atrakcyjności rozgrywkom, wywołując dodatkowo uśmiechy u zawodników.

Bardzo gorąco dziękujemy i zapraszamy na kolejną edycję Janowskiej Ligi Halowej, która rozpocznie się prawdopodobnie w grudniu 2012r.

Organizatorzy

 

 


Dodano: 28 marca 2012 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2012 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl