Dodano: 22 marca 2012 r.

LEKCJI DUCHOWYCH CZAS

Główną uroczystością roku liturgicznego jest Zmartwychwstanie Pańskie. Okresem przygotowującym nas do radosnego i owocnego uczestnictwa w tej tajemnicy jest Wielki Post. To czas , aby człowiek trochę zwolnił, zatrzymał się i pomyślał o życiu otrzymanym od Boga, dostrzegł jego wartość i piękno. Chrześcijanie widzą w praktykach postnych życie miłe Bogu i znajdują w Poście okazję, aby zbliżyć się do Chrystusa podejmując różne postanowienia. Dlatego co roku uczniowie naszej szkoły wraz z Dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami uczestniczą w trzydniowych rekolekcjach.

W dniach od 12 do 14 marca 2012 roku odbyły się rekolekcje dla dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim. Rekolekcje prowadził ks. Bartłomiej Krzos, który z łatwością zdobył sympatię dzieci.

Uczestnicząc codziennie we wspólnej Eucharystii dzieci uczyły się jak budować swoje życie w oparciu o Dekalog i Chrystusa, który jest jedynym i mocnym fundamentem. Zobowiązały się być zawsze przy Jezusie, poświęcać swój czas i energię, bo przecież nie żyjemy tylko dla siebie, lecz dla innych. Poznały co znaczy dzielić się z każdym napotkanym człowiekiem radością, dobrocią, miłością i tym co mają, gdyż w nich jest Chrystus nasz Pan.

Rekolekcje przebiegały w dwóch etapach: w kościele i w szkole. Przeprowadzone konkursy nawiązywały tematyką do nauk, dzięki czemu były jakby przedłużeniem rekolekcji oraz do zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Uczniowie klas I-III wykonywali następujące prace: stroik wielkanocny i wyklejankę pod tytułem „Zmartwychwstanie Pańskie”, natomiast klasy IV-VI piernik wielkanocny pod tytułem „Serce dla Serca”, makietę wybranej stacji Drogi Krzyżowej oraz stroik wielkanocny. Uczniowie chętnie przystąpili do konkursów, a wynikiem tego były przepiękne prace, w które włożyły dużo serca i trudu. Z pośród wszystkich prac komisja oceniająca wyłoniła te najpiękniejsze, które zostały wystawione w kościele św. Jadwigi. Zwycięskie prace zostały nagrodzone. Na koniec rekolekcji uczniowie naszej szkoły wyrazili ks. Bartłomiejowi swą wdzięczność pięknymi słowami i bukietem kwiatów za jego osobiste świadectwo wiary i wierność Chrystusowi. Podziękowania skierowane zostały również w kierunku ks. kanonika Jana Sobczaka, proboszcza parafii oraz kapłanów posługujących w konfesjonałach. Ponadto słowa uznania należą się katechetom, nauczycielom i wychowawcom, którzy tak aktywnie włączyli się w organizację tych rekolekcji oraz rodzicom i dziadkom, którzy przyprowadzili dzieci na te spotkania, czuwali nad ich bezpieczeństwem, w końcu sami świadectwem życia pokazali jak ważnym czasem są takie dni modlitwy i skupienia.

Największe podziękowania adresujemy do dzieci naszej szkoły, bo dzięki ich zaangażowaniu i poświęceniu ukazały swą przynależność do kościoła i Chrystusa. Życzymy im pięknego życia i wytrwałości w łasce Bożej. Niech jedna z myśli matki Teresy z Kalkuty będzie dla nich dewizą na całe życie: „Bóg nie żąda abyśmy odnieśli sukces. Bóg żąda, abyśmy byli wierni. Kiedy stajemy twarzą w twarz z Bogiem nie są ważne wyniki. Ważna jest tylko wierność”.

Katecheci: Jadwiga Tyra, Małgorzata Ciupak,

Joanna Kowal, siostra Łucja, ks. Janusz.

Foto: Andrzej Bucior

 


Dodano: 22 marca 2012 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2012 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl