Dodano: 26 marca 2012 r.

Z KRONIKI POLICYJNEJ

WANDAL W POTRZASKU

21-letni mieszkaniec Janowa Lubelskiego odpowie za zniszczenie mienia. Mężczyzna uszkodził jedną z postaci umieszczonych na fontannie w miejskim parku. Urząd Miejski oszacował straty na kwotę 300 zł. Sprawcy za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 17 marca b.r. w Janowie Lubelskim. Patrolujący ulice miasta policjanci zauważyli, że na terenie parku miejskiego jedna z umieszczonych na fontannie postaci jest uszkodzona. Urząd Miejski oszacował straty na kwotę 300 zł.

Sprawą ustalenia wandala zajęli się miejscowi kryminalni. Ich praca przyniosła wkrótce efekt. Wytypowali mężczyznę, który dokonał zniszczenia posągu. Okazał się nimi 21-letni mieszkaniec miasta. Wczoraj 21-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyzna odpowie za zniszczenie mienia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Info: KPP w Janowie Lubelskim

 


 

CHCIAŁ ZAŁATWIĆ SPRAWĘ INACZEJ

Do 10 lat więzienia grozi 46-letniemu mieszkańcowi Chełma, który chciał przekupić policjantów z janowskiej drogówki, po tym jak zatrzymali go za przekroczenie dozwolonej prędkości. Kierowca wiedząc o konsekwencjach karnych zaproponował stróżom prawa inne załatwienie sprawy. Mężczyzna położył 200 złotych na kolanach jednego z policjantów.

13 marca w Janowie Lubelskim przed godz. 10.00 patrol janowskiej drogówki zatrzymał osobowego porsche, którego kierujący przekroczył prędkość o 50 km/h. Policjanci poinformowali mężczyznę o popełnieniu przez niego wykroczenia drogowego i skutkujących temu konsekwencjach karnych. Mężczyzna wiedząc o grożącej mu karze, postanowił, że załatwi to inaczej. Na kolanach siedzącego w radiowozie policjanta położył 200 zł, mówiąc „może załatwimy to inaczej”. Policjant wykonujący czynności poinformował kierowcę, że w tym momencie popełnił przestępstwo i zostanie zatrzymany.

Za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszom Policji w zamian za odstąpienie od wykonywanych czynności grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Info: KPP w Janowie Lubelskim

 


WANDAL W RĘKACH POLICJI

Janowscy policjanci ustalili i zatrzymali wandala który w nocy zdewastował kapliczkę znajdująca się na placu kościelnym w miejscowości Potok Wielki. Sprawca okazał się 19-letni mężczyzna. Dziś usłyszał zarzuty. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

O zdarzeniu poinformował Policję proboszcz parafii w miejscowości Potok Wielki. Zgłosił, że ktoś w nocy z 16 na 17 marca br. wszedł do murowanej kapliczki znajdującej się na placu kościelnym, zdewastował znajdującą się tam figurkę Matki Boskiej oraz podpalił plastikowe wazony i kwiaty. Powstałe straty oszacowano na kwotę około 600 zł.

Policjanci z Posterunku w Modliborzycach wspólnie z janowskimi kryminalnymi, ustalili, że sprawcą zniszczenia mienia może być młody mieszkaniec gminy Potok Wielki. Wczoraj po południu funkcjonariusze zatrzymali 19-letniego mężczyznę. Młodzieniec przyznał się do zniszczenia mienia. Dziś usłyszał zarzuty. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Info: KPP w Janowie Lubelskim

 


UKRADLI ALKOHOL I PAPIEROSY

Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 20 i 22 lat, którzy włamali się do sklepu. Łupem sprawców padł alkohol i papierosy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Kolonia Stojeszyn. O zdarzeniu zgłosiła właścicielka sklepu. Z relacji zgłaszającej wynikało, że nieznany sprawca po zdjęciu z okna kraty zabezpieczając wszedł do pomieszczenia sklepu. Łupem sprawcy padł alkohol i papierosy.

Policjanci z Posterunku w Modliborzycach wspólnie z janowskimi kryminalnymi, ustalili, że sprawcami włamania i kradzieży są 20-letni mieszkaniec gminy Modliborzyce i 22-letni mieszkaniec gminy Potok Wielki. Mężczyźni zostali zatrzymani. W chwili zatrzymania obaj byli nietrzeźwi 20-latek miał ponad promil alkoholu, natomiast 22-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Info: KPP w Janowie Lubelskim

 


POTRĄCENIE PIESZEGO W KRZEMIENIU

18 marca wieczorem doszło do wypadku w Krzemieniu. 38-letni mieszkaniec gminy Dzwola został potrącony przez samochód osobowy marki Hyundai. Mężczyzna z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło po godz. 19.00 w Krzemieniu na drodze krajowej K74. Jak ustalono mężczyzna szedł poboczem, gdy nagle zatoczył się na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Kierujący nie zdążył zahamować. 38-latek z urazem głowy został przewieziony do szpitala w Janowie Lubelskim. Kierujący hyundaiem nie odniósł żadnych obrażeń. Jak ustalili policjanci kierujący był trzeźwy od pieszego natomiast pobrano krew do badań.

Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia.

Info: KPP w Janowie Lubelskim

 

 


Dodano: 21 marca 2012 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2012 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl