Dodano: 13 marca 2012 r.

 

ZADBAJMY O ESTETYKĘ NASZEGO MIASTA

W związku ze zbliżającym się okresem wiosennych porządków Kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Logistyki Anna Szkup, przypomina o podstawowych obowiązkach, jakie spoczywają na mieszkańcach miasta.

Właściciele i użytkownicy nieruchomości zobowiązani są do utrzymania porządku, czystości i należytego stanu sanitarno – higienicznego na ich terenie. Oprócz posesji jej właściciel odpowiada również za stan chodnika bezpośrednio do niej przyległego.

Aby móc wyciąć drzewa lub krzewy potrzebne jest zezwolenie, które wydaje Burmistrz. Wyjątkiem są drzewa i krzewy owocowe oraz drzewa i krzewy do 10 lat, na wycinkę których nie potrzebna jest zgoda.

Pamiętajmy, że na pozytywny obraz miasta pracujemy my sami, a nasza posesja i chodnik do niej przyległy świadczą o nas samych.

Przypominamy również, że posiadanie czworonoga wiąże się z obowiązkiem sprzątania po swoim pupilu. Psy należy wyprowadzać na smyczy i w kagańcu. Przestrzeganie w/w obowiązków przez właścicieli psów wpłynie nie tylko na poprawę wyglądu naszego miasta, ale również na wzrost bezpieczeństwa.

Apelujemy o sprawny przebieg pozimowych porządków!

Pytania prosimy kierować do Referatu Ochrony Środowiska i Logistyki lub do Straży Miejskiej.

 


Dodano: 13 marca 2012 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2012 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.