Dodano: 20 lutego 2012 r.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Współpraca ze środowiskiem jest ważnym ogniwem w pracy każdego przedszkola. Publiczne Przedszkola Nr 1 i Nr 3 w Janowie Lubelskim współpracują z wieloma instytucjami i co roku starają się tę współpracę poszerzać. Tradycją stało się zapraszanie babć i dziadków do przedszkoli na uroczystości organizowane z okazji ich święta. Jest to najmilsza i najpiękniejsza uroczystość w przedszkolu, dziadkowie bardzo chętnie uczestniczą w tych uroczystościach i podziwiają swoje wnuczęta. W tym radosnym dniu dzieci mogą złożyć podziękowania swoim ukochanym babciom i dziadkom za ich cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć i miłość.

25 stycznia 2012 r. z inicjatywy Pani Zosi Widz, babci Zuzi w Publicznych Samorządowych Przedszkolach Nr 1 i Nr 3 zagościł teatr „Bajarka” z Lubelskiej Szkoły Superbabci i Superdziadka ze spektaklem „Kolędowanie z Herodem” opracowanie scen. Lucyna Szabłowska. Spotkanie z babciami i dziadkiem Januszem przybliżyło dzieciom zwyczaje i tradycje Świąt Bożego Narodzenia, a przede wszystkim obchody kolędnicze. Babcia Lusia opowiedziała przedszkolakom, jak wyglądało kolędowanie, w czasach kiedy to babcie były takie małe i miały tyle latek co dzieci.

Na koniec spotkania odbyła się pamiątkowa sesja zdjęciowa, kolędnicy otrzymali od dzieci zamiast tradycyjnego „grosika” przygotowane przez dzieci laurki oraz podziękowanie w formie dyplomu.

Miła atmosfera spotkania oraz zainteresowanie dzieci utwierdziło nas w przekonaniu, iż zwyczaje, obrzędy towarzyszące świętom i uroczystościom należy pielęgnować od najmłodszych lat, a wówczas pozostaną one na zawsze ozdobą naszego życia, jego wielką nieprzemijającą wartością. Superbabcie i superdziadek udowodnili nam, że zabawa jest podstawową formą działalności nie tylko dziecka ale również dorosłego człowieka. Babcie i dziadkowie uwielbiają podziwiać swoje wnuczęta, ale również sami lubią bawić się i uczestniczyć we wspólnych zabawach i spotkaniach, wówczas zanika różnica wieku, niepewność, a pojawia się radość i zadowolenie.

Tekst: Halina Drelich i Elżbieta Gil

Foto Justyna Łukasik

 


Dodano: 20 lutego 2012 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2012 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.