Dodano: 18 lutego 2012 r.

UKRYTE SKARBY MAŁYCH MIEJSCOWOŚCI

(edukacja młodzieży, a rozwój środowisk lokalnych - historie uczestników projektu „Klasa BGŻ”)

Nieprzeciętnie zdolni, młodzi, o niezwykłej pasji intelektualnej, pełni chęci działania na rzecz innych – tak można opisać stypendystów programu „Klasa BGŻ”, którzy są żywym dowodem na to, że w małych miejscowościach, w niewielkich szkołach ukryte są prawdziwe skarby. Przed absolwentami gimnazjów, uczestnikami programu „Klasa BGŻ” stoi wiele możliwości, ale i wyzwań. Stypendium jest nagrodą dla tych najzdolniejszych, którzy chcą się rozwijać, ale warunki materialne czy społeczne uniemożliwiają wykorzystanie potencjału.

Ogólnopolski program stypendialny „Klasa BGŻ” realizowany od 2003 roku oferuje 4-letnie wsparcie uzdolnionym absolwentom gimnazjów z małych miejscowości z całej Polski. To nie tylko pełne finansowanie 3 lat nauki i utrzymanie związane z pobytem w szkole i internacie, ale także opieka wychowawcza zapewniona przez szkoły partnerskie w których działa projekt, a także stypendium pomostowe na I roku studiów. W tym roku, program obchodzi swoje 10-lecie.

Uczniowie, których otaczamy opieką należą do grona najlepszych z najlepszych, nie tylko pod względem stopni, ale też aktywności i zaangażowania społecznego, w miejscowościach, w których pochodzą i w miastach akademickich. W pełni zasługują na wsparcie, co widać na każdym kroku ich rozwoju, zarówno w liceum, jak i później na studiach. Absolwenci Klasy BGŻ to nasza duma, nasza przyszłość i przyszłość naszych małych społeczności.

Więcej o programie Klasa BGŻ : http://www.fundacja.bgz.pl/klasa_bgz/

Więcej o wszystkich programach stypendialnych dla dzieci i młodzieży: www.mojestypendium.pl

Możemy udostępnić kontakty do naszych Absolwentów, którzy mogliby stać się bohaterami historii o wybitnych mieszkańcach wybranych miejscowości.

 


Dodano: 18 lutego 2012 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2012 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.