Dodano: 2 lutego 2012 r.

 

BERLIŃSKIE TARGI

SUKCES STOWARZYSZENIA KOBIET POWIATU JANOWSKIEGO

W dniach 20-29 stycznia 2012 r. w Berlinie odbyły się Międzynarodowe Targi Przemysłu Spożywczego, Rolnictwa i Ogrodnictwa „Grune Woche” – Niemcy.

W tym roku wśród kilkudziesięciu grup z Polski9 na targi zaproszone zostały również dwie grupy z województwa lubelskiego: Lokalna Grupa Działania „Leśny Krąg” z Janowa Lubelskiego i lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” z Nałęczowa.

LGD „Leśny Krąg” na targach reprezentowało Stowarzyszenie Kobiet Powiatu Janowskiego: panie Lidia Tryka, Krystyna Wójcik, Teresa Ciosmak i Elżbieta Sałacińska oraz Stowarzyszenie „Pan Karp” w osobie producenta ryb pana Mieczysław Steca z Zaklikowa.

Wyjazd na targi dla pań z SKPJ był nie lada wyzwaniem, lecz również przygodą kulinarną. Na stoisku promującym wszystko to, z czego słynie nasz region, czyli wspaniałych i szeroko znanych produktów konsumpcyjnych (kaszaków, jaglaków, pierogów z kaszy gryczanej, ciasteczek, serów podsuszanych, nalewek, miodów z pasieki państwa Teresy i Kazimierza Ciosmaków czy tradycyjnego smalcu z ogórkiem i wiejskim chlebem) znalazły się również bogate materiały promocyjne oraz wyroby naszych twórców ludowych – wyroby z rogożyny, kwiaty z bibuły, wyroby szydełkowe, gliniane, cuda z papieru i krepiny. Wspaniałą atmosferę panującą na janowskim stoisku podkreślały lubelskie stroje pań ze Stowarzyszenia, wykonywane przez nich śpiewy i wielka gościnność przyciągająca tłumnie odwiedzających targi zarówno mieszkańców Berlina jak i gości z całego świata.

Sukcesem można określić fakt, iż Stowarzyszenie Kobiet Powiatu Janowskiego zostało uhonorowane dyplomami w kategorii najbardziej sprawnej i otwartej firmy spośród polskich wystawców. Kapituła złożona z berlińskich mediów przyznała mu III miejsce ex aequo ze Stowarzyszeniem Na rzecz Rozwoju Wsi „Aniołowo” z Aniołowa.

W czasie pobytu na targach grupa janowska i nałęczowska miały możliwość zintegrowania się, wymiany doświadczeń i pomysłów, a także zwiedzania Berlina. Cały pobyt grup lubelskich sfinansowany został przez Ministerstwo Rolnictwa.

Warto zaznaczyć, że wyróżnienie w postaci pobytu SKPJ na targach w Berlinie było możliwe dzięki Zarządowi Lokalnej Grupy Działania „Leśny Krąg” w Janowie Lubelskim. SKPJ dziękuje serdecznie i pozdrawia przyjaciół z LGD „Zielony Pierścień” z Nałęczowa za miłą współpracę i pomoc organizacyjną.

Prezes SKPJ Lidia Tryka

 


Dodano: 2 lutego 2012 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2012 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.