Dodano: 11 stycznia 2012 r.

 

WALKA O SĄDY!

Burmistrz Janowa Lubelskiego, zastępca przewodniczącego Związku Gmin Lubelszczyzny Krzysztof Kołtyś 9.01.2012r wziął udział w konferencji prasowej, której tematem był zamiar likwidacji sądów rejonowych m.in. w Janowie Lubelskim. Przyjęto stanowisko, że plany likwidacji sądów to działania „nieobiektywne i nieuzasadnione”. Argumentowano to koniecznością dalekich podróży, a co za tym idzie, przerzuceniem części kosztów funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości na obywateli.

Samorządowcy zarzucali ministrowi chęć zlikwidowania sprawnych, dobrze funkcjonujących sądów. Nie ukrywali też, że zostali zaskoczeni zmianą polityki ministerstwa, a działania ministerstwa wpłyną na marginalizację ich miast. Zaskoczenie było tym większe, że np. w Hrubieszowie w zeszłym roku do użytku został oddany nowy budynek sądu, a w Janowie Lubelskim wydano spore pieniądze na modernizację i remont siedziby, co przez mieszkańców zostało odczytane jako potwierdzenie stabilnych planów ministerstwa w stosunku do tej placówki.

Samorządowcy zapowiedzieli, że założą, tzw. KOS-y, czyli Komitety Obrony Sądów, których celem będzie zbieranie podpisów pod apelem w obronie placówek przewidzianych do likwidacji. Planują też spotkanie z lubelskimi parlamentarzystami, aby prosić ich o interwencję.

Na tym nie koniec walki. Burmistrzowie miast zagrożonych likwidacją sądów rejonowych otrzymali zaproszenie na spotkanie konsultacyjne z ministrem sprawiedliwości, które odbyć się ma 16 stycznia. O wynikach spotkania i dalszych losach sądów będziemy jeszcze pisać.

Tekst: Izabela Starościc

 

 


Dodano: 11 stycznia 2012 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2012 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.