Dodano: 22 grudnia 2011 r.

 

„PO ZDROWIE POPRZEZ NARCIARSTWO BIEGOWE”

W grudniowej, ale bezśnieżnej scenerii pięknych Lasów Janowskich, na terenie Ośrodka Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Janów Lubelski odbyły się zawody sportowe i spotkanie integracyjne kończące realizację zadnia publicznego na rzecz Gminy Janów Lubelski pod nazwą „Po zdrowie poprzez narciarstwo biegowe”. Zadanie w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim realizowała Ochotnicza Straż Pożarna w Janowie Lubelskim.

Końcowe spotkanie odbyło się w słoneczny, rześki poranek w dniu 14.12.2011 r. Wtedy to na leśnej trasie spacerowej Ośrodka Edukacji Ekologicznej przeprowadzono Szkolne Zawody Gimnazjum - bieg przełajowy. W zawodach wzięli też udział uczniowie z innych klas Gimnazjum zrzeszeni w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. Po trudach i emocjach biegu był odpoczynek a później odbył się trening na nartach biegowych. Z braku śniegu trening przeprowadzono na leśnej dróżce porośniętej trawą i pokrytej igliwiem, co skutecznie zastępowało sztuczną nawierzchnię igielitową. Odbyły się też gry i zabawy z piłką. Pogoda i humory dopisywały a po kilku godzinach intensywnych zajęć na świeżym powietrzu przyszedł czas na integracyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek i gorącą herbatą z cytryną. Po posiłku nastąpiło wręczenie nagród, dyplomów i certyfikatów.

Statuetki zwycięzców i medale otrzymali:

I miejsce dziewcząt: Kulpa Karolina – klasa II e,

I miejsce chłopców: Brodowski Damian – klasa II e,

Medale otrzymali:

II miejsce dziewcząt: Kiszka Aneta – klasa I e,

II miejsce chłopców: Jakubiec Kamil – klasa II b,

III miejsce dziewcząt: Flis Wioleta – klasa III g,

III miejsce chłopców: Krawczyk Łukasz – klasa II e.

W celu kontynuacji nauki jazdy na nartach biegowych przez uczniów, zakupiony sprzęt narciarski przekazano do Gimnazjum. Na zakończenie Szkolnych Zawodów uroczystego przekazania nart biegowych na ręce Dyrektora Pana mgr Andrzeja Tomczyka dokonał Prezes OSP w Janowie Lubelskim Pan asp. sztab. Grzegorz Kwiecień.

Organizatorzy dziękują Burmistrzowi Janowa Lubelskiego, Panu Krzysztofowi Kołtysiowi za przekazane środki finansowe na realizację projektu.

Ponadto organizatorzy składają podziękowania za pracę i pomoc w realizacji zadania dla wszystkich wolontariuszy i sympatyków a także dla Zakładu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Janowie Lubelskim, Ośrodka Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Janów Lubelski i Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Leśny Krąg” w Janowie Lubelskim.

Organizatorzy i beneficjenci zapraszają narciarzy na trasy i szlaki nart biegowych po pięknej Ziemi Janowskiej!

PS. Tydzień po zawodach spadł śnieg i ścisnął mróz – zaczęła się prawdziwa zima. W dniu 21.12.2011 r. uczestnicy projektu sprawdzili swoje umiejętności na Górce Narciarskiej przy Szkole Podstawowej. Jak sami powiedzieli po zakończeniu zajęć: jazda na nartach biegowych jest super!

Tekst: Antoni Sydor - Opiekun grupy

Foto: Małgorzata Lewczuk

 


Dodano: 22 grudnia 2011 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.