Dodano: 20 grudnia 2011 r.

 

MIASTO RÓWNIEŻ BĘDZIE MIAŁO PLAN!

Informowaliśmy o możliwości składania wniosków o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego na obszarze wiejskim gminy Janów Lubelski.

Mieszkańców i właścicieli gruntów na terenie miasta informujemy, że rozpoczęte zostały także przygotowania do opracowania planu zagospodarowania przestrzennego miasta. Na styczniowej sesji Rady Miejskiej planuje się podjęcie uchwały inicjującej procedurę planistyczną, która potrwa do dwóch lat. W styczniu będzie ogłoszony przetarg dla pracowni urbanistycznych na opracowanie naszych dokumentów planistycznych.

Składanie wniosków do planu miasta będzie możliwe jeszcze przez pierwsze miesiące 2012 roku, o czym będziemy szeroko informować, przy czym osoby, które już złożyły wnioski nie będą musiały ich ponawiać.

Brak planu zagospodarowania, spowodowany przede wszystkim oczekiwaniem na zapowiadane wciąż zmiany ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, był poważną bolączką zarówno dla inwestorów jak i urzędników. Plan bardzo ułatwi realizację inwestycji, skróci czas uzyskania pozwolenia na budowę, budowy realizowane zgodnie z planem, dobrze zaprojektowane, są w przypadku sporów trudne do podważenia.

JZ

 


Dodano: 20 grudnia 2011 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.