Dodano: 15 grudnia 2011 r.

PODSUMOWANIE „POTRZEBY” W BIAŁEJ

Środowiskowym programem profilaktycznym dla gminy Janów Lubelski ”Potrzeba” został również objęty Zespół Szkół w Białej. Na spotkanie podsumowujące działania nauczycieli i uczniów, podejmowane w ramach projektu, które odbyło się 14 grudnia br. zostali zaproszeni przedstawiciele władz gminnych.

Celem projektu było uwrażliwienie młodych ludzi na zagrożenia typu narkotyki, alkohol i papierosy, zapoznanie z konsekwencjami, jakie może nieść nałóg oraz propagowanie zdrowego trybu życia, wolnego od uzależnień.

Cel ten był osiągany na wiele sposobów. Uczniowie oglądali filmy i podejmowali dyskusje na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą nałogi. Problem uzależnień przybliżyły przedstawienia teatralne pt. „Witaj szkoło” i „Przepraszam mamo” w wykonaniu Teatru Profilaktycznego ”Kurtyna” z Krakowa”. W ramach projektu uczniowie wzięli udział w zabawie andrzejkowej pod hasłem ”Razem bezpieczniej” oraz uczestniczyli w konkursie plastycznym ”Stop narkotykom”.

Treści przekazane w ramach projektu i nauka, jaka z niego wypłynęła znalazły swoje odzwierciedlenie podczas bogatego programu artystycznego przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół w Białej i Panią Dorotę Nafalską – koordynatorkę projektu.

Uczniowie zaprezentowali nie tylko swoje recytatorskie, wokalne i aktorskie umiejętności, ale również plastyczne i praktyczne, jak umiejętność przygotowania uśmiechniętych kanapek.

Zdrowy tryb życia wolny od wszelkich nałogów przeplatał się w odgrywanych scenkach, przeprowadzonych konkursach wiedzy, w słowie i piosence. Udział w konkursie plastycznym „Stop- Narkotykom” i inwencja twórcza uczniów, widoczna w wykonanych pracach została zauważona. Nagrody młodym artystom plastykom wręczyli wiceburmistrz Janowa Lubelskiego – Czesław Krzysztoń i sekretarz gminy – Bożena Czajkowska.

Działania podejmowane w ramach ”Potrzeby” były ściśle związane i uzupełniały realizowany w Zespole Szkół program ”Trzymaj formę”.

Kończy się „Potrzeba”, ale nie kończą się potrzeby uczniów z Zespołu Szkół w Białej. Jak zapewniła sekretarz gminy, będą one uwzględnione i zaspokajane w kolejnym przygotowywanym przez gminę projekcje.

Tekst i foto: Red.

 

 


Dodano: 15 grudnia 2011 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.