Dodano: 5 grudnia 2011 r.

JANOWSKI FINAŁ AKCJI „DZIEŃ DOBREGO GŁODA”

„Dzień Dobrego Głoda” – akcja fundacji Razem Lepiej, podejmująca walkę z głodem, z powodu którego na całym świecie każdego roku umiera 12 mln. dzieci, w całym kraju miała swój finał 4 grudnia br. Finałowa impreza odbyła się również w naszym mieście, a dokładniej w Janowskim Ośrodku Kultury.

Finał akcji upłynął pod znakiem występów dzieci i młodzieży ze Szkoły Muzycznej Yamaha w Lublinie i z JOK, koncertów grupy „Konfitura” i zespołu „Go Machine”. Klimatu wieczorowi dodały nieśmiertelne przeboje Maryli Rodowicz, Czesława Niemena i Freddiego Mercurego w wykonaniu sobowtórów: Maryli Rodowicz – „Drugiej M”, Czesława Niemena i grupy „Inspiracja” i Freddiego Mercurego.

Imprezę zorganizowali: Janowski Ośrodek Kultury i Agnieszka Wiechnik – przedstawicielka Fundacji w Lublinie, dzięki staraniom której, janowski finał akcji zaszczycili swoją obecnością niesamowici artyści. „Druga M”, jak opowiada Agnieszka, specjalnie na tę okazję, odwołała swój koncert we Wrocławiu, by wspólnie z Nami wesprzeć „Dzień Dobrego Głoda”.

Akcentem przewodnim, który towarzyszył nam przez cały finałowy wieczór była symboliczna maskotka Dobrego Głoda, która nie pozwalała zapomnieć po co tak naprawdę przyszliśmy do JOK. A przyszliśmy po to, by wysłać sms pod nr. 73165 i w ten sposób zapewnić jeden posiłek jednemu głodnemu dziecku. Zachętą do wysyłania jak największej liczby sms i nakarmienia jak największej ilości głodnych dzieci były prowadzone przez Dyrektora JOK Łukasza Drewniaka licytacje maskotek Dobrego Głoda.

Janów Lubelski i Jego Mieszkańcy wspierając Dzień Dobrego Głoda, mocno wierzą w powodzenie akcji i w to że, jak śpiewał Czesław Niemen,… ludzi dobrej woli jest więcej…i że ten świat nie zginie dzięki nim, i nie zginą głodujące dzieci.

Red.

 

 


Dodano: 5 grudnia 2011 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.