Dodano: 25 listopada 2011 r.

PO ZDROWIE POPRZEZ NARCIARSTWO BIEGOWE

Od czerwca 2011 roku w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim trwa realizacja projektu „Po zdrowie poprzez narciarstwo biegowe”. Program przeznaczony jest dla uczniów klasy sportowej o profilu lekkoatletycznym. Projekt realizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Janowie Lubelskim ze środków finansowych Burmistrza Janowa Lubelskiego.

Na pierwszych zajęciach przeprowadzono spotkanie z inspektorem BHP panem Grzegorzem Nieborakiem, celem spotkania było zapoznanie uczniów z zasadami bezpieczeństwa podczas zajęć na śniegu i lodzie oraz w trudnych warunkach atmosferycznych w sezonie zimowym. Podczas wykładu omówione także były zasady udzielania pierwszej pomocy w najczęściej spotykanych wypadkach, którym ulegają narciarze biegowi.

Następne zajęcia z grupą realizującą program odbyły się we wrześniu. Były to spotkania z pedagogami szkolnymi, paniami Ewą Chmiel oraz Olgą Jargiło. Na spotkaniach tych poruszone zostały zagadnienia dotyczące komunikacji personalnej, asertywności oraz jak porozumiewać się z innymi osobami, jak stanowczo wyrażać siebie wobec innych. Omówione także zostały zagadnienia związane z problemami uzależnień i negatywnego wpływu tego zagrożenia oraz problem przemocy wśród młodzieży gimnazjalnej. Najlepszym sposobem na uchronienie młodzieży przed nałogami jest zorganizowanie dla nich zajęć sportowych i zachęcenie do systematycznego uprawiania sportu.

W miesiącach wrześniu i październiku pod kierunkiem Komandora Klubu Żeglarskiego „Zefir” pana Antoniego Sydora zostało przeprowadzone szkolenie mające na celu zapoznanie uczniów z budową sprzętu do narciarstwa biegowego oraz z umiejętnością konserwacji, doboru i obsługi używanego sprzętu. Przypomniane zostały także zasady bezpieczeństwa wymagane przy użytkowaniu i obsłudze sprzętu narciarskiego. Na zakończenie realizacji zadania przewidziana jest organizacja i przeprowadzenie szkolnych zawodów w narciarstwie biegowym z uroczystym wręczeniem nagród oraz integracyjne ognisko dla wszystkich uczestników szkolenia i zawodów.

Opiekunowie: Małgorzata Lewczuk i Grzegorz Sowa.

 


Dodano: 25 listopada 2011 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.