Dodano: 22 listopada 2011 r.

SZLACHETNA PACZKA

Jako Lider Rejonu projektu SZLACHETNA PACZKA chciałabym zaprosić Państwa do udziału w tej niezwykłej akcji.

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski program pomocowy dla rodzin żyjących poniżej progu ubóstwa, organizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA z Krakowa - organizację pożytku publicznego, od 2001 roku. Jego głównym założeniem jest przekazanie odpowiadającej na konkretne potrzeby pomocy rodzinom dotkniętym biedą. Program jest realizowany lokalnie – w każdej miejscowości lider organizuje sztab wolontariuszy, którzy docierają do rodzin potrzebujących, badają ich sytuację i pytają o konkretne potrzeby. Zgromadzone informacje umieszczają w anonimowej, internetowej bazie rodzin, skąd indywidualni darczyńcy mogą wybrać określoną rodzinę ze swojego miasta i przygotować dla niej PACZKĘ.

W Janowie Lubelskim SZLACHETNA PACZKA jest organizowana po raz trzeci. W ostatniej edycji pomoc otrzymało 49 rodzin z naszego powiatu. W tym roku 57 rodzin oczekuje na Państwa szlachetność i dobre serce.

19 listopada 2011 roku na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl została otwarta baza dla darczyńców, którzy na podstawie anonimowych opisów wybiorą sobie rodzinę, dla której zechcą zorganizować paczkę. Darczyńcą może być osoba prywatna, grupa przyjaciół, sąsiadów, całe firmy czy też klasy szkolne. Do 8 grudnia można wybierać rodzinę, dla której zorganizuje się pomoc. Znajdźcie Państwo nasze województwo, rejon (miasto), wybierzcie rodzinę z bazy, przygotujcie PACZKĘ według listy jej potrzeb i dostarczcie ją do wskazanego magazynu między 9, a 11 grudnia, a my dostarczymy ją do rodziny – tylko tyle wystarczy, by przynieść komuś świąteczne ciepło i nadzieję.

Dlatego jeszcze raz serdecznie zapraszam do włączenia się w tą niezwykłą akcję, jaką jest SZLACHETNA PACZKA i zostania darczyńcą jednej z rodzin z naszego miasta i jego okolicznych wiosek.

Z poważaniem:

Anna Szmidt - Lider Rejonu Janów Lubelski projektu SZLACHETNA PACZKA

 

 


Dodano: 22 listopada 2011 r.

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.