Dodano: 8 listopada 2011 r.

 

„WCZORAJ JESZCZE PRZEDSZKOLAKI, DZISIAJ JUŻ PIERWSZAKI”

4 listopada 2011 r. w Zespole Szkól w Białej odbyła się tradycyjna uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów szkoły podstawowej na uczniów.

W uroczystości udział wzięli: Przewodnicząca Rady Miejskiej Janowa Lubelskiego p. Ewa Janus, wychowawcy, nauczyciele i uczniowie z Dyrektor szkoły p. Aliną Ułanowską na czele oraz rodzice.

Pierwszoklasiści na początku pomyślnie zdali egzamin wiedzy i umiejętności, krocząc przez krainy: przyrodniczo-społeczną, polonistyczną, matematyczną, muzyczną i plastyczną.

Następnie dzieci złożyły ślubowanie i dostąpiły zaszczytu pasowania. P. Dyrektor, wypowiadając formułę pasowania, dotykała ramienia każdego ucznia dużym ołówkiem. Ołówek ten ma niezwykłą historię, liczy bowiem już 34 lata, został wykonany na użytek uczniów uczących się jeszcze w starej szkole. Poprzez przypieczętowanie paluszkiem swojego podpisu uczniowie potwierdzili przysięgę i wstąpienie w poczet uczniów szkoły. Na tę okoliczność otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uczniowie przyjęli gratulacje i życzenia pomyślności w dalszej nauce od p. Dyrektor i p. Przewodniczącej. W imieniu rodziców głos zabrała p. Agnieszka Kufera, która serdeczne i ciepłe słowa skierowała również w kierunku Wychowawczyni p. Barbary Olech.

Miłym akcentem było przyjęcie do społeczności szkolnej uczniów klasy I przez koleżanki i kolegów klasy III.

Starsi koledzy wręczyli uczniom klasy I drobne upominki, a rodzice – rożki obfitości.

Po uroczystym apelu pierwszoklasiści spotkali się w klasie z Przewodniczącą p. Ewą Janus, p. Dyrektor, p, Wychowawczynią oraz z rodzicami, którzy przygotowali poczęstunek. W czasie spotkania p. Ewa Janus nawiązała z dziećmi serdeczną rozmowę, w której odkryła szczerość i otwartość małych rozmówców.

B.O.

 


Dodano: 8 listopada 2011 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.