Dodano: 11 sierpnia 2011 r.

PANIE BURMISTRZU, DZIĘKUJĘ!

Drugi raz uczestniczę w kampanii popularyzującej rozwój transplantologii organizowanej przez Fundację Śląskiego Centrum Chorób Serca z Zabrza. Kampania w Janowie Lubelskim połączona z imprezą „Gryczaków 2011" wzbudziła we mnie wiele pozytywnych emocji.

Jestem pełna podziwu dla organizatorów kampanii Alicji Chachaj i Janka Statucha, potrafili oni połączyć tak trudny temat jak pobieranie i przeszczepianie narządów z imprezą kulturową. Stoisko ,,transplantacyjne” cieszyło się ogromną popularnością, odwiedzający otrzymywali nalepki serduszka z napisem ,,tak dla transplantacji”, oświadczenia woli, broszurki, mogli porozmawiać z ludźmi po przeszczepie serca, dzieci otrzymywały słodycze. Rozmawiałam z wieloma ludźmi na temat transplantacji. Padały pytania jak pomóc osobom oczekującym na przeszczep, w jakich przypadkach pobierane są narządy, co to jest śmierć mózgu? Czasami były to krótkie rozmowy, ale w większości odwiedzający byli bardzo zainteresowani problematyką, mogli ,,na własne oczy” zobaczyć, że transplantacja to szansa dla innych ludzi na powrót do zdrowia i aktywnego życia.

Jestem pod wrażeniem Patryka z Łopiennika szesnastolatka - 3 lata po przeszczepie serca, który niestrudzenie przez dwa dni naklejał serduszka i rozdawał druki ,,oświadczenia woli”. Ogromną sympatię wzbudził we mnie pan Janek z Gliwic, który z humorem opowiadał o chorobie, życiem przed i po przeszczepie. Kampanię wspierał również Roman Szymański , który pokonał trasę na rowerze z Łaszczowa do Janowa Lubelskiego - 120 km. Pragnę podziękować Panu Janowi Machulakowi z Janowa Lubelskiego - 11 lat po przeszczepie serca, za ogromne serce dla dzieła promocji transplantacji. Zapewnił noclegi, pyszne jedzenie, niepowtarzalną sympatyczną atmosferę i obdarował ,,duchową ucztą” pokazując nam kościół w Momotach Górnych.

Praca koordynatora ds. transplantacji jest bardzo obciążająca psychicznie. Każdemu pobraniu narządów towarzyszy ogromy stres. Z drugiej strony praca koordynatora daje mi dużo satysfakcji, gdy widzę ludzi po przeszczepie, jak cieszą się życiem, pracują, uczą się są radośni i pełni humoru, rekompensuje mi te wszystkie trudności.

Jeszcze raz dziękuję Ali i Janowi z fundacji, że umożliwili mi udział w kampanii promującej ideę transplantacji w Janowie Lubelskim.

Trzymam kciuki za kolejne akcje. Pozdrawiam!

Anna Gradziuk

koordynator ds. transplantacji

Sam. Pub. Szpitala Woj.

im. Papieża Jana Pawła II

w Zamościu

http://www.szpital.zam.pl/index.php?cid=934

 


Dodano: 11 sierpnia 2011 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.