Dodano: 3 sierpnia 2011 r.

 

WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ

Po miesięcznej przerwie od 1 sierpnia zostały wznowione zajęcia w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Janowie Lubelskim. Trwają przygotowania do Festiwalu Kaszy i Żurawiny "Gryczaki 2011", które już tuż tuż...

Pragniemy podzielić się radością jaką przed naszymi wakacjami sprawiła nam nagroda przyznana naszej podopiecznej Joannie Szner.

Na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny zorganizowany przez PFRON pod nazwą "Sztuka Osób Niepełnosprawnych - 2011 r." pod tytułem "Marzenie o Europie" zostały zgłoszone dwie prace w kategoriach: malarstwo i witraż oraz tkanina i aplikacja.

Kapituła IX edycji Konkursu w kategorii tkanina i aplikacja przyznała I nagrodę p. Joannie Szner za wykonanie pracy pt. "Europa wartości", która zakwalifikowała się do dalszych eliminacji w Warszawie.

Joanna Szner ur. 28.01.1984r. w Janowie Lubelskim, mieszka w Kocudzy. Ukończyła Szkołę Zasadniczą Zawodową przy Zespole Szkół Specjalnych w Olbięcinie w zawodzie ogrodnika. Wielką przyjemność sprawia jej haftowanie i malowanie. Lubi pielęgnować rośliny. Ponadto interesuje ją muzyka i podróże.

W ramach terapii w WTZ powstaje wiele pięknych, oryginalnych prac. Są on dostępne w naszej placówce. Zapraszamy i zachęcamy mieszkańców Janowa Lubelskiego i okolic do odwiedzin i poznania pracy naszych podopiecznych. Jednocześnie prace, które są wykonywane w WTZ można zakupić celem wsparcia naszej działalności.

W WTZ bierze udział 45 niepełnosprawnych z terenu powiatu janowskiego. Warsztaty prowadzą terapię zawodową i społeczną umożliwiającą zdobywanie umiejętności i przekraczanie barier związanych z niepełnosprawnością intelektualną, psychiczną oraz fizyczną.

Na zakończenie kolejnego etapu pracy, w dowód wdzięczności za solidną pracę został zorganizowany wyjazd wypoczynkowy w Bieszczady i piknik integracyjny w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie Janów Lubelski, w którym bawiło się wspólnie około 150 osób niepełnosprawnych z WTZ i ŚDS z Rudnika nad Sanem, ŚDS i WTZ w Janowie Lubelskim.

 

Tekst i foto: Ks. Mariusz Telega

 


Dodano: 3 sierpnia 2011 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.