Dodano: 1 lipca 2011 r.

 

OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA GARNCARSKIE

Uprzejmie informujemy, że już za kilka dni rozpoczynają się Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie. Po raz piąty do pracowni Adama Żelazko w Łążku Garncarskim zawita piętnastu znakomitych garncarzy, aby przez trzy dni prowadzić warsztaty toczenia na kole oraz zdobienia ceramiki. Oczywiście to tylko część atrakcji, bo oprócz kręcenia kołem i malowania garnków, mistrzowie wyczarowywania z gliny przedmiotów przeróżnych, pokażą m.in. jak własnoręcznie wykonać rzeźbę, figurkę, gwizdek i mnóstwo innych ciekawych rzeczy. Niespodzianką w tym roku będzie szybki wypał ceramiki w beczce.

Jeżeli zatem ktoś jeszcze zastanawia się jak spędzić kilka dni urlopu, czy wakacji a chciałby spędzić je aktywnie, brudząc się trochę gliną to zapraszamy do udziału w warsztatach. Jeżeli natomiast ktoś nie lubi brudzić się gliną a mimo to chciałby poczuć ducha garncarskiego rzemiosła - zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji o garncarstwie z udziałem wszystkich zaproszonych garncarzy, która odbędzie się w Restauracji Myśliwska (szczegóły niżej).

Przypominamy jednocześnie, że niezmiennie udział w Ogólnopolskich Spotkaniach Garncarskich, tak warsztatach, jak i dyskusji jest całkowicie bezpłatny.


Program Ogólnopolskich Spotkań Garncarskich

7-9 lipca - godz. 10.00-17.00 - warsztaty w pracowni Adama Żelazko, Łążek Garncarski 27.

8 lipca - godz. 19.00 - "Tradycja i współczesność - dyskusja z garncarzami o garncarstwie", Janów Lubelski, Restauracja Myśliwska, ul. J. Zamoyskiego 88.


Zapraszamy również do odwiedzania strony internetowej Spotkań http://www.osgmuzeum.pl/  Strona wprawdzie jest jeszcze w budowie ale mamy nadzieję, że już wkrótce będzie dostępna w całej swojej okazałości.

Organizatorem Ogólnopolskich Spotkań Garncarskich jest Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim.

Organizację wspierają: Urząd Miejski w Janowie Lubelskim, Stowarzyszenie Twórców Ludowych oraz Lokalna Grupa Działania Leśny Krąg w Janowie Lubelskim.

Patronat honorowy nad organizacją Ogólnopolskich Spotkań Garncarskich sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat medialny: Telewizja Miejska Stalowa Wola, Radio Lublin, Gazeta Chłopska oraz Tygodnik Nadwiślański.

Organizację Ogólnopolskich Spotkań Garncarskich

dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Info: Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim

 


Dodano: 1 lipca 2011 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.