Dodano: 29 czerwca 2011 r.

 

POŻAR W BUDYNKU MIESZKALNYM

W dniu wczorajszym 28.06.2011 r. w godzinach przedpołudniowych Powiatowe Stanowisko Kierowania w Janowie Lubelskim otrzymało zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym, jednorodzinnym murowanym na pierwszym piętrze. Zastęp dojeżdżający na miejsce pożaru otrzymał informację, że w jednym z pomieszczeń mieszkalnych znajduje się najmłodsze dziecko właścicielki.

Pierwsza przybyła jednostka z OSP Momoty Górne przystąpiła do gaszenia pożaru. Kolejno przybyłe jednostki Państwowej Straży Pożarnej w sprzęcie ochrony dróg oddechowych przystąpiły do przeszukiwania zadymionych pomieszczeń mieszkalnych. W jednym z pomieszczeń znaleziono leżące obok łóżka dziecko. Natychmiast dokonano ewakuacji poprzez drzwi balkonowe na drabinę na której znajdował się ratownik przejmując poszkodowaną i przemieszczając na bezpieczną odległość w bezpieczne miejsce.

Powiadomiono o zaistniałej sytuacji Dyżurnego Operacyjnego, który zadysponował śmigłowiec LPR. Po sprawdzeniu funkcji życiowych i stwierdzeniu ich braku przystąpiono do wykonania zewnętrznego masażu serca i oddechu zastępczego (resuscytacja). Prowadzono ją do czasu przybycia karetki SOR w Janowie Lubelskim. Następnie dziecko przeniesiono do karetki i prowadzono działania zmierzające do przywrócenia funkcji życiowych. Przybyły lekarz z LPR udał się również do karetki pomagając w czynnościach medycznych.

Dalsze działania polegały na przetransportowaniu dziewczynki do śmigłowca i dalej drogą powietrzną do szpitala. W tym czasie jednostki OSP prowadziły działania gaśnicze, ewakuacyjne mienia oraz dokonywały wsparcia psychicznego matce poszkodowanego dziecka. Stan jej pogarszał się i zachodziła konieczność przewiezienia jej do szpitala. Skarżyła się na ból w kończynach oraz widoczne były ślady poparzeń na twarzy. Na miejsce zdarzenia przybył Prokurator.

Po zakończeniu działań miejsce pożaru przekazano Policji z KPP w Janowie Lubelskim. Dzieci które uczestniczyły w zdarzeniu obdarowano „Misiem ratownikiem”.

W działaniach uczestniczyły siły i środki z Państwowej Straży Pożarnej – dwa samochody pożarnicze, OSP Biała, Momoty Górne, Momoty Dolne, Zofianka Górna, Ujście, Policja – dwa radiowozy, dwie karetki SOR i śmigłowiec eurocopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Tekst i foto: KP PSP w Janowie Lubelskim

 


Dodano: 29 czerwca 2011 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.