Dodano: 27 czerwca 2011 r.

 

DO SKLEPU BYŁO DALEKO...

Mundurowi z Janowa Lubelskiego i posterunku w Godziszowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zabrali samochód mieszkańca sąsiedniej wsi i rozbili go na drzewie. Okazało się, że sprawcy chcieli po prostu napić się wódki, a że do sklepu było daleko wpadli na taki „genialny” pomysł. Obaj byli nietrzeźwi, pasażer miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a kierujący „pożyczonym” pojazdem promil. Za to przestępstwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto jeden z nich odpowie także za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 14 w miejscowości Kawęczyn. Na posesję jednego z mieszkańców weszło dwóch mężczyzna i bez niczyjej zgody wsiedli do stojącego na posesji mercedesa po czy odjechali. Całe zdarzenie widziała mieszkanka domu, która poinformowała o tym nieobecnego właściciela samochodu. Z relacji świadka wynikało, ze dwaj mężczyźni są mieszkańcami sąsiednich miejscowości. Właściciel auta natychmiast przyjechał do domu po czym ruszył w poszukiwaniu swojego mercedesa. Po przejechaniu ok. 400 metrów zauważył pojazd wbity w drzewo w przydrożnym rowie. Pokrzywdzony właściciel powiadomił policję.

Mundurowi z Janowa Lubelskiego i posterunku w Godziszowie zatrzymali obydwu mężczyzn. Okazało się, że kierujący pojazdem 48-latek sam zgłosi się do szpitala ponieważ uskarżał się na ból w okolicy żeber, drugi z mężczyzn -50-latek- zwyczajnie poszedł do domu. Obaj byli nietrzeźwi, pasażer miał ponad 2 promile w organizmie a kierujący „pożyczonym” pojazdem promil. Stróże prawa szybko ustalili również powód ich zachowania. Okazało się chcieli po prostu napić się wódki, a że do sklepu było daleko wpadli na „genialny” pomysł „użyczenia” samochodu od sąsiada. Właściciel przyznał, że pozostawił swój samochód na posesji nie zamknięty a kluczyki były w środku.

Po wytrzeźwieniu mężczyźni usłyszą zarzuty. Obaj odpowiedzą za krótkotrwałe użycie cudzego pojazdu, a ponieważ go uszkodzili odpowiedzialność karna będzie większa. Za to przestępstwo grozi im więc do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto jeden z nich odpowie także za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 

Info: KPP w Janowie Lubelskim

 

 

 


Dodano: 27 czerwca 2011 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.