Dodano: 27 czerwca 2011 r.

 

OGÓLNOPOLSKIE „REGIONALNE TARGI AKTYWNYCH FORM POMOCY” - KOLEJNE, DUŻE WYRÓŻNIENIE „HUMANUSA”

 

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie ...”

Mahatma Gandhi

 

W dniach 16-17 czerwca bieżącego roku w urokliwej i niezwykle malowniczej miejscowości Tarnowo (woj. zachodniopomorskie) odbyły się po raz drugi targi aktywnych form pomocy. Targi organizowane przez: Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Szczecinie oraz Stowarzyszenie „Współistnienie” w Resku – Centrum Integracji Społecznej „Od Nowa” w Łobzie odbyły się w ramach Programu „Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu” – edycja 2011 r., ogłoszonego i dofinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Celem targów było promowanie inicjatyw szeroko rozumianej ekonomii społecznej w Polsce. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele rządu – Pan Bartosz Arłukowicz - Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, parlamentarzyści - Pani Poseł Magdalena Kochan, Pani Krystyna Wyrwicka - Dyrektor Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej w MPIPS, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, przedstawiciele władz lokalnych oraz naukowych jak również organizacje pozarządowe z całego kraju wytypowane przez władze 16 województw.

Janowskie Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Humanus wystąpiło na Targach w podwójnej roli. Było ich gościem honorowym, jako organizator i pomysłodawca pierwszych Targów, które odbyły się w październiku ubiegłego roku w Nadrzeczu-koło Biłgoraja, a także, jako wzorcowa organizacja pozarządowa województwa lubelskiego, zostało wytypowane przez Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie – Wydział Polityki Społecznej, po konsultacjach z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkim Urzędem Pracy do reprezentowania Lubelszczyzny i zaprezentowania swojej „dobrej praktyki” podczas Targów.

W czasie Targów prezentowano efektywne działania, idee oraz wdrażane doświadczenia samorządów, organizacji pozarządowych i ich partnerów. Spotkanie miało również na celu wzmocnienie przekonania o wartości idei polityki społecznej i gospodarki społecznej – poprzez partnerskie działania sektorów: pozarządowego, publicznego, sektora nauki i sektora prywatnego w tym obszarze. Uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania dobrych praktyk dzięki prezentacjom multimedialnym oraz stoiskom targowym.

W drugim dniu uczestnicy mieli możliwość uczestniczenia w panelach dyskusyjnych podsumowujących spotkanie, którym przewodzili naukowcy: prof. dr hab. Mirosław Grewiński reprezentujący Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej w Warszawie, dr Marian Idziak - Prezes Koszalińskiego Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego oraz dr Włodzimierz Puzyna – z Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Szczecinie. Dzięki temu przedstawiciele organizacji mogli przyjrzeć się z jakimi trudnościami na co dzień zmagają się pracownicy innych instytucji i organizacji pozarządowych działający w szeroko rozumianym sektorze ekonomii społecznej.

Wspaniała organizacja gospodarzy - pracowników CIS-u w Łobzie, cudowna atmosfera wśród uczestników sprawiła, że te dwa dni pozwoliły na wymianę doświadczeń, zawiązanie przyjaźni oraz wypoczynek, dzięki zmyślnym pomysłom gospodarzy. Uczestnicy podziwiali występ młodzieżowego zespołu, mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny w wykonaniu osób upośledzonych intelektualnie z Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego „Teatr Grodzki” w Bielsku Białej.

Spośród uczestników wylosowana została osoba, która otrzymała nagrodę w postaci czterodniowego pobytu w dworku Prawdzic w Niechorzu. Wylosowano również uczestników targów, którzy otrzymali bilet na przelot balonem.

Koordynator KIS w Janowie Lubelskim

JSNP HUMANUS

 


Dodano: 27 czerwca 2011 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.