Dodano: 22 czerwca 2011 r.

 

BILETY PKS ZAMOŚĆ MOŻNA KUPIĆ PRZEZ INTERNET

Kilka tygodni temu PKS w Zamościu sp. z o.o. uruchomił sprzedaż biletów przez internet na kursy dalekobieżne. Z elektronicznym biletem pasażerowie mogą pojechać między innymi do Katowic, Krakowa, Warszawy, Lublina i Rzeszowa.

Forma zakupu biletu online jest wygodna – pasażerowie mogą zarezerwować bilet nie wychodząc z domu i zyskują pewność, że w autobusie nie zabraknie dla nich miejsca. Przewoźnik sprzedaje bilety przez internet na trasach z Zamościa do Katowic, Krakowa, Warszawy i Rzeszowa. Bilety online można oczywiście kupić również na kursy powrotne oraz z i do wielu miejscowości pośrednich na tych trasach. Są to między innymi: Lublin, Krasnystaw, Garwolin, Tomaszów Lubelski, Tarnów, Łańcut, Janów Lubelski, Biłgoraj, Mielec, Olkusz.

PKS Zamość prowadzi sprzedaż biletów w internecie za pośrednictwem serwisu www.e-podroznik.pl . W portalu można też kupić bilety autobusowe na kursy realizowane przez wielu innych przewoźników. Aby sprawdzić czy na dany kurs można kupić bilet online, najlepiej wejść na stronę serwisu e-podróżnik.pl i wyszukać dane połączenie. Jeżeli pojawia się ikonka „kup bilet”, można rezerwować bilet.

Sam proces zakupu jest prosty: pasażer podaje dane zakupowe – między innymi ilość osób oraz typ ulgi z jakiej chce skorzystać (np. ulga studencka). Następnie dokonuje płatności jak w każdym innym sklepie internetowym i otrzymuje bilet – w formie SMS'a lub drogą e-mailową do samodzielnego wydrukowania. Bilet (w postaci SMS'a lub wydruku) podróżny pokazuje kierowcy wsiadając do autobusu.

Bilet kupiony online jest równoznaczny z rezerwacją miejsca siedzącego. Jest to wygodne na obleganych trasach lub w okresie wzmożonego ruchu np. w czasie świąt, wakacji itp. Pasażer kupuje bilet z wyprzedzeniem i unika konieczności stania w kolejce do kasy czy do autobusu, gdyż, za okazaniem biletu, przysługuje mu pierwszeństwo zajęcia miejsca.

Dodatkowe informacje o serwisie e-podróżnik.pl

Serwis www.e-podroznik.pl służy do planowania podróży różnymi środkami komunikacji publicznej. Największą częścią portalu jest wyszukiwarka prezentująca rozkłady jazdy ponad 450 przewoźników. Są to przewoźnicy kolejowi (Przewozy Regionalne, PKP Intercity, Arriva PCC), duzi przewoźnicy autobusowi (ponad 140 PKS-ów) oraz mniejsze lokalne firmy wożące podróżnych autobusami i busami. Pasażer może znaleźć tu aktualne informacje o kursach, które go interesują (czas przejazdu, szczegółowe trasy podróży, ceny biletów) oraz porównać oferty różnych przewoźników jeżdżących na tej trasie. Wyszukiwarka, jako jedyna na rynku, pokazuje również połączenia z przesiadką, także pomiędzy kursami realizowanymi przez dwóch różnych przewoźników. Serwis e-podróżnik.pl pozwala pozyskać informację o rozkładzie jazdy nie tylko poprzez stronę internetową, ale i poprzez serwis SMS oraz infolinię 703 402 802.

Serwis www.e-podroznik.pl to również ogólnopolski system sprzedaży biletów autobusowych online. Obok PKS w Zamościu elektroniczne bilety w serwisie sprzedają już Veolia Transport, PKS Wschód, PKS Piotrków Trybunalski, PKS Nowy Sącz, PKS Radomsko, PKS Mrągowo, PKS Kraków, PKS Suwałki, PKS Gorzów Wielkopolski, PKS Bytów, PKS Białystok, PKS Gryfice, PKS Bełchatów, PKS Elbląg, PKS Stalowa Wola, PKS Mława oraz Szwagropol i Halobus. W portalu e-podróżnik.pl można również zarezerwować bilety lotnicze. Za pośrednictwem serwisu można też kupić bilety w międzynarodowej komunikacji autokarowej. Więcej informacji udziela Katarzyna Soroczyńska.

Kontakt:

katarzyna.soroczynska@e-podroznik.pl

www.e-podroznik.pl/public/forMedia.do

tel: 694 429 960

 

Info: INVENTORS.PL S.C.

 


Dodano: 22 czerwca 2011 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.