Dodano: 13 czerwca 2011 r.

PIKNIK RODZINNY W PRZEDSZKOLU

2 czerwca 2011r. już po raz drugi w Przedszkolu nr 1 w Janowie Lubelskim odbył się PIKNIK RODZINNY by podkreślić wagę Święta Mamy, Taty i Dziecka czyli Rodziny. Celem tej imprezy było stworzenie okazji do wspólnego spędzenia czasu Rodziców i Dzieci na terenie Przedszkola, zintegrowanie wszystkich przybyłych podczas wspólnych zabaw a głównie tak jak w roku ubiegłym pozyskanie funduszy na modernizację naszego placu zabaw.

W tym celu dzieci z pomocą swoich pań przygotowały piękne występy taneczne, upominki, fanty na loterię, kiermasz prac. Rodzice przynieśli przepyszne słodkości, które były sprzedawane wśród przybyłych. Głodni mogli się pożywić kiełbaskami z grilla, przyrządzonymi przez Rodziców: p. Andrzeja Wereskiego i p. Piotra Lenarta jak też odpocząć w cieniu nielicznych drzew.

Przeprowadzono aukcję prac wykonanych przez nauczycielki i sympatyka Przedszkola P. Stefanię Wójcik. Częściową aukcję przeprowadziła p. Krystyna Kozak z Rodzicem P. Tomaszem Jaworskim.

Zwycięzcami licytacji pięknych obrazów byli: P. Burmistrz Krzysztof Kołtyś, Wiceburmistrz Czesław Krzysztoń i Rodzic p. Teresa Bartoszek. W licytacji bezpośredniej pozyskano 260 zł. Niestety, konkursy i dobrze zapowiadającą się zabawę przerwała burza. Skoro pogoda udaremniła nam realizację PIKNIKU popołudniem, to następnego dnia w czasie pobytu dzieci w przedszkolu została zorganizowana jego kontynuacja. Dzieci pod opieką personelu mogły się na placu przedszkolnym wspaniale bawić przy muzyce, brać udział w konkursach i zabawach ruchowych, cieszyć się nagrodami. Nie było smutnej miny.

Ogółem w trakcie PIKNIKU i w ciągu trzech dni po jego zakończeniu pozyskano na modernizację placu zabaw 1875 zł. Tak jak w poprzednim roku, pieniądze zostały wpłacone na konto Rady Rodziców i zostaną wykorzystane w odpowiednim czasie jako dodatek do realizacji projektu UM dotyczącego rewitalizacji miasta bądź jako samodzielne przedsięwzięcie placówki.

Dziękujemy Dzieciom a przede wszystkim Rodzicom i zaproszonym gościom za udział w PIKNIKU, Hurtowni POLARIS P. Surowiecki za udostępnienie parasoli przeciwsłonecznych, P. Janowi Bielakowi za wypożyczenie grilla, Stowarzyszeniu HUMANUS za wypożyczenie sprzętu nagłaśniającego, P. Elwirze Rodak za dokumentację fotograficzną, ZPM MATTHIAS Sp. z o.o. w Kolonii Zamek, Piekarni M. Małek, którzy umożliwili nam realizację tej imprezy.

Tekst i foto: H.P.

 


Dodano: 13 czerwca 2011 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.