Dodano: 10 maja 2011 r.

ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ

Janowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy Pani Ewy Napory. Wystawa będzie udostępniona dla zwiedzających przez okres maja w „Sali Kameralnej” na drugim piętrze.

Pani Ewa Napora urodziła się w 1963 r. w Janowie Lubelskim. Tu też spędziła dzieciństwo i lata szkolne. Po ukończeniu szkoły podstawowej rozpoczęła naukę w Liceum Plastycznym w Łodzi, lecz ze względu na trudną sytuację rodzinną, musiała zrezygnować z dalszej edukacji w tej szkole. Zainteresowania plastyczne przejawiała od najmłodszych lat, a rozwijała je uczestnicząc przez kilka lat w zajęciach plastycznych w Janowskim Ośrodku Kultury.

Obecnie, od 1983r., mieszka w Kluczycach w gminie Secemin, gdzie nadal w wolnych chwilach rozwija swoje pasje artystyczne, a także literackie. Opublikowała cztery tomiki poezji: - „Dogonić Czas”, „U Źródła Korzeni”, „W Zwariowanym Świecie” i „Szukam siebie”. Wiersze Pani Ewy poruszają tematykę patriotyczną, przyrodniczą, a także temat miłości i przemijania.

Artystka zajmuje się też hafciarstwem i koronkarstwem, a swoje prace prezentowała na wielu wystawach : w Domu Kultury we Włoszczowej , Szczekocinach oraz na dożynkach wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Często włącza się w nurt życia społecznego przekazując część swoich prac plastycznych na cele charytatywne.

Tekst: L.W.

 


Dodano: 10 maja 2011 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.