Dodano: 6 maja 2011 r.

 

Z SIEKIERĄ NA SIOSTRZEŃCA

Policjanci zatrzymali 61-letniego mieszkańca gminy Godziszów, który uderzył siekierą swojego siostrzeńca. Mężczyzna z raną ciętą głowy został odwieziony do szpitala. 61-latek trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania mężczyzna miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj po godz. 22.00 dyżurny komendy został powiadomiony o ugodzeniu siekierą młodego mężczyzny. Do zdarzenia doszło w jednym z domów w gm. Godziszów. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził u mężczyzny ranę ciętą głowy. 37-latek został przewieziony do janowskiego szpitala. Jak ustalili policjanci, mężczyzna został uderzony siekierą przez swojego 61-letniego wuja. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna miał blisko dwa promile w wydychanym powietrzu. Policjanci wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia.

Najprawdopodobniej jutro 61-latek będzie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Janowie Lubelskim, gdzie usłyszy zarzuty.

Info: KPP w Janowie Lubelskim

 


 

WPADKA PODPALACZA

Policjanci z Posterunku w Modliborzycach zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy Potok Wielki, który odpowie za podpalenie stodoły. Straty jakie poniósł właściciel budynku szacowane są na około 1 tys. złotych. Stróże prawa szybko zdemaskowali sprawce, bo jak ustalili, on sam zadzwonił po pomoc, a później bardzo interesował się tym, co się działo na miejscu zdarzenia. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Do pożaru doszło 03.05. po południu w jednej z miejscowości w gminie Potok Wielki. Jak ustalili policjanci z Modliborzyc, którzy przyjechali na miejsce sprawca podpalił drzwi stodoły. Poszkodowany właściciel oszacował straty na kwotę 1 tys. złotych.

Kiedy na miejscu podpalenia pracowali policjanci ustalając okoliczności zdarzenia, zauważyli kręcącego się nieopodal młodego mężczyznę. Nieznajomy był bardzo zainteresowany tym, co się wokół działo.

Wzbudziło to podejrzenia mundurowych, którzy wylegitymowali gapia. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec gm. Potok Wielki. Szereg pytań funkcjonariuszy kierowanych w sprawie okoliczności podpalenia w końcu zdemaskowały sprawcę. 28-latek przyznał się, że to właśnie on podpalił stodołę. Widząc pożar budynku sam zadzwonił po pomoc.

W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy. 28-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce usłyszy zarzut dotyczący uszkodzenia mienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Info: KPP w Janowie Lubelskim

 

 


Dodano: 6 maja 2011 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.