Dodano: 27 kwietnia 2011 r.

JANOWSKO – CHORWACKA WSPÓŁPRACA

Jednym z pierwszych efektów wyjazdu władz Janowa Lubelskiego na czele z Przewodniczącą Rady Miejskiej - Ewą Janus i Burmistrzem Janowa Lubelskiego - Krzysztofem Kołtysiem na Chorwację, było nawiązanie kontaktów i współpracy pomiędzy naszym miastem, a chorwackim miasteczkiem Lovran.

Wizytę władz Janowa Lubelskiego w mieście Lovran poprzedził przyjazd do naszego miasteczka Pani Ewy Grabowskiej – córki pracującego dawniej w naszym szpitalu dr Jeremiasza Sowiakowskiego, a więc osoby, której nasze miasto nie jest obce. Pani Ewa Grabowska przez wiele lat mieszkająca i pracująca jako reżyser w byłej Jugosławii, a w późniejszym okresie i w Chorwacji, jest przekonana o powodzeniu współpracy pomiędzy Gminą Janów Lubelski, a miastem Lovran. Pani Ewa Grabowska przybliżyła władzom naszego miasta historię, kulturę Chorwacji i mentalność jej mieszkańców, a także nakreśliła zakres współpracy. Było to wprowadzenie do wizyty władz Janowa Lubelskiego w mieście Lovran.

Przedstawiciele władz Janowa Lubelskiego na zaproszenie władz Lovran wzięli udział m.in. w odbywającym się tam Święcie Kasztanów Jadalnych i Święcie Gminy Lovran. Podczas tych spotkań omówiono zasady współpracy w dziedzinie turystyki, promocji, kultury, czy zdrowia. W przyszłości planowana jest wymiana młodzieży, zespołów, orkiestr, wystawców muzealnych, a także współpraca gospodarcza. Szczegóły zostaną doprecyzowane w trakcie planowanego na czerwiec br. pobytu chorwackiej delegacji w Janowie Lubelskim. Przypuszcza się, że kontakty janowsko – chorwackie wniosą do naszego miasta nowe, cenne doświadczenia i pozwolą janowiakom otworzyć się na nowości i być może nawet wcielić je w codzienne życie.

O efektach czerwcowej wizyty będziemy Państwa informować na bieżąco.

Red.

 


Dodano: 27 kwietnia 2011 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.