Dodano: 6 kwietnia 2011 r.

 

"SZKODA CZASU WASZEGO I MOJEGO…"

Takimi słowami próbował przekonać policjantów 36-latek, który przy tym chciał wręczyć im łapówkę. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość za co miał otrzymać mandat. Teraz odpowie za próbę przekupstwa za co grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę 2 kwietnia janowscy policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli kierującego samochodem subaru, który przekroczył dozwoloną prędkość. Policjanci poinformowali mężczyznę, iż za popełnienie wykroczenie zostanie ukarany mandatem. Wtedy mężczyzna wyciągnął z kieszeni banknot 100 zł i położył na drzwiach radiowozu mówiąc cyt. „szkoda czasu waszego i mojego”.

Policjanci poinformowali 36-latka, że takie postępowanie jest przestępstwem. Mężczyzna został zatrzymany. Za swój czyn odpowie przed sądem. Za próbę przekupstwa funkcjonariuszy publicznych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ostrzegają, że zarówno udzielenie korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną jak i jej obietnica - jest przestępstwem.

 


ZATRZYMANY ZA KRADZIEŻ PEUGEOTA

W poniedziałek 28 marca janowscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży samochodu osobowego. 63-letni właściciel poinformował, że z posesji zniknął jego peugeot. Samochód stał przed domem z kluczykami w środku. Właściciel oszacował straty na kwotę 5 000 złotych.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania pojazdu. Informacja o kradzieży przekazana była do wszystkich patroli. W tym samym dniu samochód został odnaleziony, był poważnie uszkodzony.

Policjanci ustalili, że sprawcą kradzieży jest 24 – letni Rafał Z. mieszkaniec gminy Janów Lubelski. Mężczyzna został zatrzymany w środę. Usłyszał zarzut kradzieży. Podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży samochodu i radia. 24-latek przyznał się również do kradzieży radioodtwarzacza CD z innego samochodu i usiłowania włamania do kolejnego auta. Cały sprzęt odzyskano. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Info: KPP w Janowie Lubelskim

 

 


Dodano: 6 kwietnia 2011 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.