Dodano: 5 kwietnia 2011 r.

APEL DO MIESZKAŃCÓW!

Janów Lubelski przez lata pracował na miano zadbanego, czystego miasteczka turystycznego, dlatego tak ważne jest, abyśmy wszyscy razem dbali o nasz wspólny wizerunek i aby przyjeżdżający tu turyści nie zmienili opinii o naszym mieście.

Niestety, z niepokojem zauważają władze miasta, mamy coraz większe problemy z utrzymywaniem porządku na opuszczonych, zaniedbanych działkach. W związku z tym zostaną podjęte odpowiednie kroki w kierunku rozwiązania tego problemu. Kosztami za utrzymanie należytego porządku zostaną obciążeni właściciele posesji. Obciążenie to będzie miało charakter obciążenia hipotecznego. Miasto będzie zlecać sprzątanie odpowiednim służbom. W skrajnych przypadkach, jeżeli zaistnieje realne zagrożenie dla zdrowia lub życia mieszkańców, zostaną również zaangażowane policja i straż przeciwpożarowa. Osoby w starszym wieku niedysponujące środkami finansowymi mogą zwrócić się o pomoc do Urzędu Miejskiego. Poza tym Straż Miejska została zobowiązana do zwracania uwagi i przypominania o konieczności sprzątania. Na właścicieli posesji, którzy będą notorycznie uchylać się od tego obowiązku, zostaną nałożone mandaty. Apeluje się do mieszkańców Janowa Lubelskiego o utrzymywanie porządku. Rozwiązania podejmowane w tej sprawie przez władze są konieczne, ponieważ miasta, poza ustawowymi zadaniami, nie stać na finansowanie dodatkowych.

Dużym problemem są chronione przez prawo ptaki, które zagnieździły się w naszym parku. Okres ochronny ptaków trwa od 1 marca do 31 lipca. Jesienią ubiegłego roku, po okresie lęgowym zostały pozrzucane ptasie gniazda, jednak nie przyniosło to żadnego skutku. Z pozoru mały problem, jest niestety trudny do pokonania. Planowane są rozmowy z ornitologami, które miejmy nadzieję pomogą rozwiązać tę kwestię.

Red.

 

 


Dodano: 5 kwietnia 2011 r.

 

 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.