Dodano: 5 marca 2011 r.

TURNIEJ W POTOCZKU ROZSTRZYGNIĘTY

W sobotę 26 lutego w hali sportowej Zespołu szkół Rolniczych w Potoczku został rozegrany I Halowy Turniej Piłki Nożnej.

KRASNYSTAW

Losowanie skojarzyło ze sobą drużyny w dwóch grupach następujących przeciwników:

Grupa A: KABARET, KRASNYSTAW, GKS Modliborzyce i grupa B: TECHNIK, SPRINT Wierzchowiska, RWKS SPARTA Biłgoraj.

Do półfinału zakwalifikowały się drużyny z grupy A, KABARET i KRASNYSTAW oraz z grupy B TECHNIK i RWKS SPARTA Biłgoraj.

W wyrównanym meczu o 5 miejsce zwyciężyła drużyna GKS Modliborzyce zwyciężając SPRINT Wierzchowiska 2:1.

Półfinały zapowiadały się bardzo obiecująco. W pierwszym meczu RWKS SPARTA Biłgoraj zmierzyła się z drużyną z Krasnegostawu, a w drugim kolejny raz stanęły naprzeciw siebie drużyny TECHNIK i KABARET. Tak zaciętych i wyrównanych pojedynków dawno nie pamiętają piłkarze tych drużyn. Dość powiedzieć, że bramka na 2:0 dla Sparty padła w ostatnich sekundach spotkania, natomiast rotacje, zmiany sytuacji i szybkość prowadzenia gry Technika i Kabaretu ,mogły zachwycić najbardziej wybrednych znawców futbolu. Wyniki mówią same za siebie.

1 miejsce - RWKS SPARTA Biłgoraj,

2 miejsce - TECHNIK Janów Lubelski,

3 miejsce - KRASNYSTAW

Po przegranych półfinałach, Kabaret i Krasnystaw wyraźnie czuły niedosyt niewykorzystanych sytuacji. Po bezbramkowym remisie w grupie obie drużyny postanowiły wziąć się do roboty, górą w tych zmaganiach okazał się zespół przyjezdnych, który pokazał bardziej wyrafinowany i poukładany futbol. Tym razem zespół Kabaret musiał uznać wyższość rywala i wrócił do domu bez trofeum.

W finale imprezy zorganizowanej w pięknej hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych w Potoczku zmierzyły się drużyny RWKS SPARTA Biłgoraj oraz TECHNIK Janów Lubelski. Wszyscy zacierali ręce na ten niezwykle ważny pojedynek, w meczu grupowym lepszy okazał się TECHNIK wygrywając 2:1. Kto wygra wojnę nerwów? Obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko, ale tylko w pierwszej połowie. Widać było, że w drużynie Technika coś „pękło” w drugiej odsłonie rozgrywki, być może trudy turnieju dały dać o sobie. Zawiodła chyba jednak komunikacja pomiędzy zawodnikami, brak koncentracji, a indywidualne błędy spowodowały, że zespół stracił kilka bramek i nie był w stanie się już podnieść. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 6:2 dla SPARTY.

Najlepszy strzelec Artur Deryło (z lewej),

Krzysztof Kołtyś sędzia (pośrodku) i organizator turnieju  Zbigniew Sawa (z prawej)

Finał nie rozczarował, swój kunszt strzelecki wybitnie pokazał Artur Deryło, który od lat zdobywa tytuły króla strzelców nie tylko na lokalnym podwórku. Pokazał, że jest zawodnikiem wszechstronnym torując również kolegom drogę do bramki znakomitymi podaniami. Strzeżcie się obrońcy :).

Podsumowując stracone bramki okazało się, że bramkarze Sparty Biłgoraj i zespołu z Krasnegostawu mają taki sam bilans. Ostatecznie zdaniem zawodników bramkarzem turnieju został Adrian Kuczyński z Krasnegostawu, który pokazał lepszy warsztat bramkarski.

Najlepszy bramkarz Adrian Kuczyński

Słowa uznania należy również skierować pod adresem sędziego całych zawodów Krzysztofa Kołtysia, który profesjonalnie i bardzo fachowo prowadził rozgrywki pomiędzy drużynami. Warto podkreślić, że organizatorem turnieju był Zbigniew Sawa, to on był osobą która wszystko uzgadnia i wszystkim kieruje. Niestety z powodu kontuzji nie mógł rywalizować razem z nami. Dziękujemy i życzymy powrotu do zdrowia.

Fundatorami nagród było Pośrednictwo Ubezpieczeniowe „OMEGA” Elżbieta Maziarz, ul. Bialska 13, 23-300 Janów Lubelski. Serdecznie dziękujemy.

Szczegółowe statystyki turnieju

Ogółem brało udział 53 zawodników, rozegrano 11 meczy (w systemie 2 x 10 minut) co daje 220 minut bezpośredniej gry, strzelono 49 bramek co daje średnią 4,45 bramki w meczu i bramkę średnio co 4,48 minuty. Najwięcej bramek strzeliła drużyna RWKS SPARTA Biłgoraj - 19.

Tekst i foto: Bernard Zakościelny - KABARET

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700