Dodano: 28 lutego 2011 r.

 

MORSY W JANOWSKIM ZALEWIE

Kto wybrał się w niedzielę na spacer nad janowski zalew w słoneczne, ale mroźne południe mógł spotkać w janowskim zalewie pluskające się w wodzie morsy czyli miłośników zimowych kąpieli w otwartych akwenach.

Niedzielne spotkanie i kąpiel Morsów w Zalewie Janowskim zorganizowali - Anna Pawlos, specjalista d.s. sprzedaży z Janowa Lubelskiego i Dariusz Bańka, nauczyciel wychowania fizycznego ze Stalowej Woli. Staż w morsowaniu mają od 2 do 8 lat. Wszyscy są sportowcami - pływają, biegają, uprawiają sporty walki, paralotniarstwo. Pływają cały rok. Jeżdżą na otwarte akweny.

- Nasze morsowanie polega na zanurzaniu się w wodzie tylko w kąpielówkach. Przed wejściem do wody jest rozgrzewka i po wyjściu z wody również jest rozgrzewka. Oprócz efektu fizycznego morsowanie daje nam pozytywny efekt psychiczny. Będąc w wodzie odczuwamy euforię, radość, odprężenie. Aby wejść do wody nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy psychiczne przygotowanie. Nie jest to dla nas nic nadzwyczajnego. W klubie jest około 10 osób. Do wody wchodzimy do dwóch razy w tygodniu.

- Jeżeli chodzi o mnie – mówi Anna Pawlos - to ja jestem początkująca. Od listopada byłam sympatykiem morsowania, a od stycznia biorę czynny udział w kąpielach. Polecam i zachęcam. Kąpiel w lodowatej wodzie dostarcza mi moc niesamowitych wrażeń.
W dniu dzisiejszym tj. 27 lutego 2011 r. kąpieli morsowej zażywali: Anna Pawlos, Dariusz Bańka, Przemysław Skrzypek - ratownik zawodowy ze Stalowej Woli, Jacek Urban - ratownik zawodowy ze Stalowej Woli, Artur Dzieżkowski z Tarnobrzega i Roman Bajda - ze Stalowej Woli.

Tekst: Red.

Foto: Krzysztof Rząd

 

 


Dodano: 28 lutego 2011 r.

 

 


 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.