Dodano: 15 lutego 2011 r.

 

WALENTYNKI W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

Każda, nawet najmniejsza impreza organizowana dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II „Barka” i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej jest wielkim wydarzeniem. Już na tydzień przed wspólnym spotkaniem i zabawą trwają rozmowy wśród mieszkańców i gorączkowe przygotowania. Tak, tak, panie przymierzają kreacje, panowie także chcą się dobrze zaprezentować. Przygotowania przysparzają wiele pracy opiekunom. Warsztaty Terapii Zajęciowej przygotowują ciastka i udają się w goście do DPS. Niestety Kierownik WTZ ks. Jerzy Skimina nie uczestniczył wraz ze swoimi podopiecznym w tej zabawie, ponieważ niespodziewanie został przeniesiony do pracy w parafii Tuszów Narodowy.

W „Barce” panie z kuchni także przygotowują ciastka i inne specjały. Rozpoczyna się bal, tańce trwają kilka godzin, w przerwach można napić się kawy, herbaty czy jakiegoś soku. Radość na twarzach tych ludzi i zadowolenie są zapłatą za trud, jaki wnoszą opiekunowie. Stało się tradycją, że nasza redakcja zapraszana jest na takie spotkania. Mamy tam wielu znajomych z czasów, kiedy część tych ludzi jeszcze pracowała (np. w Fabryce), innych spotyka się na ulicy, po sąsiedzku. Innych można było spotkać w szpitalu tak jak Krzysia, który dojeżdża z gminy Chrzanów. Podanie ręki tym ludziom poprzez pomoc i wsparcie jak i dosłownie przywitanie się uściskiem ręki dla tych ludzi jest miłym przeżyciem Zawsze, kiedy tam pójdę zrobię jakieś zdjęcie, napisze kilka słów czuję satysfakcje, że ci ludzie umieją to docenić, uśmiechną się na ulicy, podejdą podadzą rękę, zapytają tak jak Krzysiek z Wiejskiej ”jak zdrowie?” I wtedy zastanawiam się, czy Oni mi są bardziej potrzebni czy ja Im? Kiedy człowiek znajdzie się w takim środowisku zapomina się o swoich problemach, bo wydają się takie maleńkie, takie nieistotne. Ci ludzie mają te problemy nieraz wielkie, jakże rzadko o tym mówią, jak potrafią się dzielić swoimi radościami, które maja? Uczą nas pewno nieświadomie, jak można szanować drugiego człowieka, jak można w nim odkryć pokłady dobroci, bo szczęśliwi są ci, którzy mogą nawet odrobinę radości i miłości dać innym.

Koszty organizowania takich spotkań nie są zbyt duże, ale ci ludzie przynajmniej ta część, która porusza się, a nie leży obłożnie chciałaby pojechać na wycieczkę, coś zwiedzić, coś przeżyć.

Takie wyjazdy są organizowane, chciałoby się więcej, tak myślę. Każdy z nas może pomóc i wesprzeć mieszkańców DPS przekazując 1% podatku na Stowarzyszenie NASZ DOM które opiekuje się „Barką”, szczegóły na naszej stronie internetowej - „Przekaż 1 % podatku”

Tekst i foto: J.M.

 

 


Dodano: 15 lutego 2011 r.

 

 


 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.