Dodano: 15 lutego 2011 r.

 

MARZENIA SĄ PO TO, ABY SIĘ SPEŁNIAŁY

Marzenia dzieci niepełnosprawnych co roku spełniają się dzięki ludziom o wielkim sercu. W szkole podstawowej w Janowie Lubelskim co roku organizowana jest choinka dla dzieci niepełnosprawnych. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Rodzin, Rodziców i Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „ Wawrzynek” na czele z Panią prezes Agnieszką Kulińską, która jest pomysłodawcą, motorem i dobrym duchem całej imprezy, a współorganizatorem Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim.

W tym roku na choince bawiło się około 50 dzieci z terenu powiatu, dla których przygotowano poczęstunek oraz paczki od św. Mikołaja. Dzieci z klasy integracyjnej pod kierunkiem nauczycieli p. Bożeny Kapicy i p. Andrzeja Kokoszki przygotowały piękne przedstawienie pt. „Calineczka” natomiast szkolni artyści Kacper, Konrad, Krzysztof i Ola zaprezentowali swoje umiejętności wokalne odkryte przez p. Katarzynę Lachawiec. Zabawa odbywała się w pięknej zimowej scenerii zaprojektowanej i wykonanej przez p. Dorotę Styk oraz w tanecznych rytmach i nastrojach, które gwarantowali dzieciom wolontariusze z Publicznego Gimnazjum.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Ksiądz Dziekan Jacek Staszak, Ks. Kanonik Jan Sobczak oraz władze samorządowe, Starosta Janowski Jerzy Bielecki oraz Pan Burmistrz Krzysztof Kołtyś. Do zabawy dołączył również Pan dyrektor PG w Janowie Lubelskim Andrzej Tomczyk oraz Pani dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy Renata Ciupak.

Jednak niewątpliwie gwiazdą wieczoru była Magdalena Welc zwyciężczyni ostatniej edycji programu Mam Talent. Madzia udzieliła krótkiego wywiadu i zaśpiewała wzruszające dwie piosenki . Każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie i otrzymać autograf od malej dziewczynki, która osiągnęła tak wiele mając odwagę i nie zakopując talentu jaki otrzymała w darze. Udowodniła wszystkim dzieciom, że w życiu trzeba mieć marzenia i dążyć do tego aby się spełniały.

 

Środki finansowe na zorganizowanie imprezy zostały pozyskane z PFRON, za co składamy serdeczne podziękowania Panu Staroście Jerzemu Bieleckiemu oraz Pani Annie Śmit – dyrektorowi PCPR w Janowie Lubelskim.

To wspaniałe spotkanie, zabawa i wszystkie atrakcje nie byłyby możliwe gdyby nie sponsorzy – ludzie o wielkim sercu. Pragniemy podziękować za wsparcie finansowe p. Danucie Flis, p. Krzysztofowi Bełdykowi, Księdzu Dziekanowi Jackowi Staszakowi, Księdzu Kanonikowi Janowi Sobczakowi oraz wszystkim ofiarodawcom którzy wzięli udział w zbiórce do puszek na rzecz Stowarzyszenia.

Tekst: Krystyna Ćwiek - Dyrektor PSPzOI

Foto: sluk43

 


Dodano: 15 lutego 2011 r.

 

 


 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.