Dodano: 14 lutego 2011 r.

 

PRÓBOWAŁ PRZEKUPIĆ POLICJANTÓW

Janowscy policjanci zatrzymali wczoraj 34-letniego mężczyznę, który kierował rowerem mając ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Sprawca próbował przekupić policjantów wręczając im łapówkę. Za próbę przekupstwa 34-latek został zatrzymany i przebywa w policyjnym areszcie. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dzisiejszej nocy na terenie Janowa Lubelskiego policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali do kontroli kierującego rowerem. Rowerzysta jechał bez oświetlenia i nie mógł utrzymać się na rowerze, co wzbudziło w policjantach podejrzenie, że może on być pod wpływem alkoholu. Kierującym okazał się 34-latek mieszkaniec gminy Dzwola. Mężczyzna został przebadany, okazało się, że ma ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

W chwili gdy policjanci sporządzali dokumenty, mężczyzna położył na protokole 200 zł, mówiąc „dogadajmy się jak ludzie, dam po stówie każdemu i nie zgłaszajcie tego nigdzie po prostu nie widzieliśmy się, a ja sobie pójdę dalej pieszo do domu”. Funkcjonariusze o zdarzeniu powiadomili dyżurnego. Za wręczenia łapówki mężczyzna został zatrzymany i przebywa w policyjnym areszcie.

Teraz 34-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Info: KPP w Janowie Lubelskim

 


ODPOWIE ZA WŁAMANIE

Po niespełna godzinie od zgłoszenia policjanci z posterunku w Modliborzycach zatrzymali 50-letniego mieszkańca tej gminy. Mężczyzna włamał się do budynku mieszkalnego i usiłował skraść elementy centralnego ogrzewania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj rano przed godz. 8.00 w miejscowości Brzeziny. O zdarzeniu zawiadomiła matka właścicielki posesji. Kobieta dzień wcześniej zauważyła, że w domu jej córki, który jest niezamieszkały uszkodzone są drzwi wejściowe. Gdy weszła do środka stwierdziła, że odcięte są przewody elektryczne od sprzętów i zerwana instalacja elektryczna. Niczego jednaka nie zgłaszała.

Następnego dnia gdy poszła sprawdzić mieszkanie usłyszała, odgłosy dochodzące z wnętrza domu. Na górze mężczyzna odkręcał kaloryfery, na widok kobiety rzucił się do ucieczki. Po niespełna godzinie od zgłoszenia policjanci zatrzymali 50-letniego mieszkańca gminy Modliborzyce, który przyznał się do włamań i usiłowania kradzieży. Właściciele domu rozpoznali mężczyznę. 50-latek przebywa w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania był pijany miał ponad 2,5 promila. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Info: KPP w Janowie Lubelskim

 


Dodano: 14 lutego 2011 r.

 

 


 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.