Dodano: 13 lutego 2011 r.

 

„GWIAZDO ŚWIEĆ, KOLĘDO LEĆ"

Chwile niezapomnianych wzruszeń mogli przeżyć ci mieszkańcy Janowa Lubelskiego, którzy oderwali się na chwilę od dnia codziennego i obejrzeli przedstawienie zatytułowane „Gwiazdo świeć, kolędo leć" przygotowane przez Młodzieżowy Zespół Teatralny z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim, a wystawione w niedzielę 13 lutego w Janowskim Ośrodku Kultury. Tego dnia młodzi artyści wystąpili dwukrotnie i na każdym przedstawieniu sala była wypełniona po brzegi. Występ młodych aktorów został przyjęty entuzjastycznie, czego dowodem były częste brawa i owacje i długie oklaski po zakończonym przedstawieniu. Chociaż temat sztuki związany jest z okresem Bożego Narodzenia, to przedstawione wartości są uniwersalne.

W klimat jasełek i kolejne sceny ukazujące zmagania dobra ze złem wprowadzali widzów narratorzy. Młodzi wykonawcy spróbowali połączyć czasy biblijne ze współczesnością. Zaś fabuła została wzbogacona o piękne polskie kolędy i pastorałki. Mimo nieco żartobliwej formy jasełka skłaniają do refleksji, ukazują wartości wieczne, których nie zdoła zniszczyć zło, ludzki egoizm i pycha, a z zakłamaniem zawsze wygrywa Miłość - wyrażona przez miłosierdzie i poświęcenie dla innych.

Autorem scenariusza jest Karol Masztalerz - twórca wielu widowisk bożonarodzeniowych. Przygotowaniem tekstu i głównym koordynatorem widowiska jest pan Andrzej Tomczyk, dyrektor gimnazjum, który szczególnie gorące podziękowania składa osobom mocno zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia: pani Iwonie Zezulińskiej-Sowa i pani Elżbiecie Sobótce za reżyserię, pani Wioletcie Małysz za przygotowanie zespołu baletowego, pani Małgorzacie Lewczuk za pracę z zespołem tanecznym, pani Urszuli Wiechnik za przygotowanie chóru, panu Krzysztofowi Biżkowi za projekt i wykonanie scenografii oraz panu Kamilowi Tryka, pracownikowi JOK-u, za akustykę. Specjalne podziękowania należą się także dyrekcji JOK i licznym pracownikom.

Dla wszystkich wykonawców wielkie brawa! Czekamy na kolejny spektakl!

Zobacz więcej zdjęć

Tekst i foto: Red.

 


Dodano: 13 lutego 2011 r.

 

 


 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski, tel. +48 15 87-24-330, fax. +48 15 87-24-670, e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

KONTO BANKOWE: Powszechna Kasa Oszczędności, Bank Polski S.A. Oddział Centrum Opole Lubelskie 25 1020 3235 0000 5402 0007 3700


© COPYRIGHT 2006-2011 - URZĄD MIEJSKI W JANOWIE LUBELSKIM

Redaktor odpowiedzialny: Jan Machulak, e-mail: gazetajanowska@janowlubelski.pl

Wszelkie uwagi dotyczące formy i treści oficjalnej strony Janowa Lubelskiego można zgłaszać TUTAJ.