Dodano: 28 stycznia 2011 r.

 

DOSTOJNI JUBILACI

Dzień ten pozostanie w pamięci wielu dostojnych jubilatów jako ważny i godny pamięci. Czterdzieści osiem par spotkało się w Domu Nauczyciela, aby wspólnie świętować uroczystość 50 -lecia pożycia małżeńskiego.

Oficjalne uroczystości poprzedził występ małych artystów z Przedszkola Nr 3 w Janowie Lubelskim. Dzieci przedstawiły jasełka które przygotowały pod czujnym okiem wychowawców pani mgr Anny Łabędy, mgr Ewy Kania i Pani Dyrektor Haliny Drelich. Piękne stroje, stworzony nastrój przeniósł nas dwa tysiące lat do przeszłości do Narodzenia Pańskiego. Młodzi artyści potraktowali każda rolę z powagą i radością. Przedszkolaki śpiewały kolędy, a do śpiewu dołączyli Jubilaci, to było wzruszające nie tylko dla aktorów tego spotkania. Kilkakrotne brawa żegnały zadowolonych aktorów. Nastąpiła część oficjalna podczas której do zebranych zwróciła się Dorota Walikowska Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego tymi słowami:

Mija 50 lat od chwili, gdy związaliście się węzłem małżeńskim przyrzekając sobie miłość, wierność i wzajemny szacunek. Przyrzeczenie to składaliście z ufnością , że nie zawiedziecie się na sobie, że będziecie dzielić razem dobre i złe, wspomagać się wzajemnie chwilach ciężkich i cieszyć wspólną radością. Przyrzeczenia tego dotrzymaliście mimo wielu złożonych zdarzeń losowych. Było na pewno w ciągu tych długich lat wiele dni radosnych i pięknych. Było też może i więcej dni przykrych i smutnych. Wszystkie te przeżycia- związały Was jeszcze bardziej. Teraz możecie podsumować swoje 50 letnie wysiłki i stwierdzić, że nie poszły one na marne, że daliście z siebie wiele rodzinie, państwu i społeczeństwu wychowując swoje dzieci na pociechę dla siebie i na godnych obywateli naszej Ojczyzny.

Szanowni Jubilaci!

50 lat to wiele, ale jakże szybko minęły te lata…

Minęły we wspólnej trosce o zapewnienie codziennego bytu rodzinie w trosce o dobre wychowanie dzieci i ich przyszły los. Nie każdemu jest dane, by po 50 latach wspólnego pożycia mógł myślami wrócić do tamtych młodzieńczych lat, by obchodzić złote gody.

Wam drodzy Jubilaci, życie tego nie poskąpiło, dało te możliwość byśmy dziś razem z Wami mogli świętować ten Jubileusz.

Państwo i społeczeństwo zainteresowane jest tym, by w swojej społeczności, obok ludzi młodych i czynnych zawodowo , dostrzegać również czcigodnych jubilatów , szczególnie tych , którzy swoim postępowaniem przyczynili się do trwałości małżeństwa i rodziny.

Za trud i poświęcenie na pewno wdzięczne są Wam dziś wasze dzieci, a Urząd Miejski w Janowie Lubelskim dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, wystąp0ił do prezydenta Rzeczpospolitej o Wyróżnienie Was, poprzez odznaczenie medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

 

Po tych słowach Krzysztof Kołtyś, Burmistrz Janowa Lubelskiego w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wręczał medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Każda para otrzymała wspaniały bukiet kwiatów i gratulacje. Nieocenioną pomocą służyła przy zorganizowaniu spotkania Anna Sędłak zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Przy ciastku i kawie rozpoczęły się rozmowy często dawno nie widzianych kolegów i koleżanek. Burmistrz w kilku zdaniach poinformował zebranych o najbliższych planach w gminie. Powiedział o Strefie Inwestycyjnej, w której już w tym roku powstanie pierwszy zakład produkcyjny. Zapoznał zebranych z budową Zoom’u Natury który powstanie nad zalewem. Pierwsze prace będą rozpoczęte już na wiosną.

Uroczystość dobiegła końca, a zainteresowani jubilaci będą mogli odebrać fotografie ze spotkania z zakładu Fotograficznego Foto- Florczak.

Zapraszamy do galerii 41 zdjęć

Tekst: J.M.

Foto: Antoni Florczak

 


Dodano: 28 stycznia 2011 r.

 

 


 

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 


 


Urząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: sekretariat@janowlubelski.pl

 
©COPYRIGHT 2006 - 2011 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI